Yozgat Adliye Sarayı'na suç duyurusunda bulundular

Yozgat Adliye Sarayı'na suç duyurusunda bulundular

Saadet Partisi Yozgat İl Başkanlığı, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle Yozgat Adliye Sarayı'na suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Saadet Partisi Yozgat İl Başkanlığı, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle Yozgat Adliye Sarayı'na suç duyurusunda bulundu. İl Başkanı Mehmet Demirel, Yozgat Adalet Sarayı önünde düzenlenen basın açıklamasında, İsrail'in Filistin topraklarındaki işgali ve gerçekleştirdiği soykırıma dikkat çekti.

Demirel, basın açıklamasında yaptığı konuşmada, İsrail'in 1948'den bu yana Filistin topraklarına yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve cinayetleri vurgulayarak, "İsrail işgal rejimi, adım adım Filistin topraklarını işgal etmekte, akıl almaz zulüm ve cinayetlerle dünyanın gözü önünde bir soykırım gerçekleştirmektedir" ifadelerini kullandı.

Demirel, geçmişteki katliamlardan örnekler verirken, 2023 yılında Gazze'de devam eden saldırılara da değindi. Filistinli direnişçilerin meşru müdafaa hakkını kullanmaya başlamasından sonra İsrail'in dünya çapında büyük bir algı operasyonuna giriştiğini belirten Demirel, "Sözde aydınlar, sözde akademisyenler, en büyük medya grupları, global şirketler bu sahtekarlığa destek verdi ancak yalancının mumu yatsıyı göremeden söndü" şeklinde konuştu.

İl Başkanı, İsrail'in hastaneleri hedef alarak binlerce masumu katlettiğini ve saldırıların devam ettiğini vurgulayarak, uluslararası toplumun ve medyanın bu duruma duyarsız kaldığını savundu.

Demirel, Amerika Başkanı Joe Biden'ı da eleştirerek, "Yeryüzünün en zalim terör örgütü İsrail, dünyanın gözleri önünde, alçak saldırılarından birini daha gerçekleştirdi" dedi.

İsrail'in yaptığı saldırıları kınayan Demirel, uluslararası kurumların ve toplumun İsrail'e karşı gereken tepkiyi göstermediğini ifade etti.

Ayrıca, İslam ülkelerinin birlik olması gerektiğini vurgulayan Demirel, Türkiye'nin bu konuda liderlik yapması gerektiğini söyledi. Suç duyurusuyla ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı:

"Hükümet, Gazze’yi biraz umursuyorsa eğer, tıpkı bir gece yarısı KHK’sı ile İstanbul Sözleşmesi’nden çıkıldığı gibi içinde ‘İsrail saldırılarını durdurmaz ise 24 saat sonra ABD Kürecik radar üssü kapatılacaktır’ cümlesinin geçtiği bir KHK ile zulme engel olabilir. Çünkü ABD, bölgeye ne kadar füzelerini gönderirse göndersin, ne kadar patriot füzesini bölgeye yığarsa yığsın, bu füzeler Kürecik radarı olmaksızın işlevini tam olarak göremiyor. Hiçbir yaptırımı olmayan, etkisiz söylemlerle bezeli megafon diplomasisi yürütmek yerine gerçek bir adım atmış olursunuz. Çanakkale’de yatan Gazzeli şehitleri anarken samimiyseniz eğer, bir gece ansızın bu imzayı atın. İnsanlık tarihinde hiçbir zalimin hükümranlığı sonsuza kadar sürmedi. Her zalim, Allah’ın emrettiği üzere acı bir sonla karşılaştı. Terör rejimi İsrail ve hamisi büyük şeytan Amerika da aynı akıbete uğrayacak. Yolun sonunda Filistinli mücahitler kazanacak. Yolun sonunda insanlık onuruna sahip çıkan hür yürekliler kazanacak. Yolun sonunda Gazze şeridindeki çocuklar, bombardıman sonrası hastaneye değil, okul sonrası Gazze sahiline gidecek. Umut ediyoruz ki, direniş bizi özgür Filistin’e, özgür Gazze’ye, özgür Kudüs’e, özgür Mescid-i Aksa’ya kavuşturacak."

Etiketler :
İlgili Haberler