Yolun açık olsun Yiğit Alp

Yolun açık olsun Yiğit Alp

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu (İYF) Yozgat’lıların seferber olduğu SMA hastası Minik Yiğit Alp Avşar’ın tedavisi için gereken miktarı federasyon bünyesinde başlattığı kampanya kapsamında tamamlayarak kampanyayı bitirdi.

A+A-

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu (İYF) Yozgat’lıların seferber olduğu SMA hastası Minik Yiğit Alp Avşar’ın tedavisi için gereken miktarı federasyon bünyesinde başlattığı kampanya kapsamında tamamlayarak kampanyayı bitirdi.

Yozgat’a ve Yozgatlılara verdiği değerle ve buna yönelik düzenlediği farklı çalışmalarla adından söz ettiren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, SMA hastası minik Yiğit Alp Avşar’ın tedavisi için federasyona üye işadamları ile düzenlediği kampanya kapsamında gerekli miktarı tamamlayarak Yiğit Alp’in Amerika’da tüm tedavi masraflarının da karşılanacağı müjdesini verdi.

Başkan Yılmaz, “Federasyonumuza bağlı işadamlarımızla Yiğit Alp için çalıştay yaptık. Burada minik Yiğit Alp Avşar isimli yavrumuz için duyuru yaptık ve netice itibariyle İstanbul Yozgatlılar Federasyonu İşadamları Komisyon Üyesi yine öğrenci yurdumuza bağış yapan, öğrencilerimize burs veren Hayırsever genç İş İnsanı Bozok Traktörlerin sahibi Mustafa Karacabey, bize dönüş yaptı ve kampanyanın eksiğini ve yurt dışında yapılacak bütün tedavi masraflarını da üstlenerek bugün 100.000 dolar bağışta bulundu.”dedi.

GERÇEKTEN ÖRNEK BİR HAYIRSEVER

Yozgatlı İş İnsanı Mustafa Karacabey’in gerçekten örnek bir hayırsever olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, daha öncede bu gibi yardımlarda, bağışta bulunan Karacabey’in gerek federasyon bünyesinde gerekse Yozgatlı hemşerilerinin bu davranışı ile büyük takdirini ve sevgisini kazandığını söyledi.

Yılmaz, “Federasyonumuz İşadamları Komisyon Üyesi Sayın Mustafa Karacabey’e bu örnek davranışı ile bütün Yozgatlı hemşerilerimiz adına sonsuz teşekkür ediyorum. Yaptığı bağışla inşallah minik yavrumuz sağlığına kavuşacaktır. Bizlerinde temennisi ve duası yavrumuzun Amerika’da tedavisinin en iyi şekilde yapılarak sağlıklı bir şekilde ülkemize memleketimize dönmesi, koşup oynaması ve hayata yeniden tutunmasıdır. Tek dileğimiz ve duamız budur. Bu vesile ile minik yavrumuz için başlatılan kampanyaya destek olan herkese ve özellikle federasyon üyemiz Sayın Karacabey’e bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan Şefaatli’li hemşerimiz Emre ve Şeyma Avşar çiftinin 20 aylık çocukları Yiğit Alp’e doğumundan 1.5 ay sonra Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 tanısı konulmuş ve yurt dışında yapılacak tedavi masrafları için 2 Milyon Dolar para gerekiyordu. Bunun üzerine Yozgatlı il yöneticileri, belediyeler, STK’lar seferber olmuş ve kampanyalar düzenlenmişti. 

İlgili Haberler