YOBÜ’den üç öğrenci kabul edildi

YOBÜ’den üç öğrenci kabul edildi

Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, “Fen ve Mühendislik Bilimleri” alanında ve “İnşaat Mühendisliği” alt alanında doktora yaptırmak için yapılan başvuru neticesinde YÖK tarafından YÖK 100/2000 kapsamında doktora yaptırması uygun bulundu.

A+A-

YÖK 100/2000 Doktora Projesi 2020-2021 Eğitim Öğretim ​Yılı Bahar Dönemi için Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, “Fen ve Mühendislik Bilimleri” alanında ve “İnşaat Mühendisliği” alt alanında doktora yaptırmak için yapılan başvuru neticesinde YÖK tarafından YÖK 100/2000 kapsamında doktora yaptırması uygun bulundu.


YÖK 100/2000 Doktora Projesi kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Yüksel Taşdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Yuşa Şahin danışmanlıklarında Abdullah Mutlu, İbrahim Aslan ve Yunus Gündüz isimli öğrencilerimiz doktora çalışmalarına kabul edildi.

Bursiyer öğrencilere doktora eğitimi süresince dört yıl boyunca YÖK tarafından burs ödemesi yapılacak. Ayrıca, TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı ölçütlerinden en az ikisini yerine getirebilen bursiyerlerimiz çift burs alma imkânına sahip olacaklar.


YÖK 100/2000 doktora projesi kapsamında kabul edilen öğrenciler, Bozok Üniversitesinin ihtisaslaşma alanı olan “Endüstriyel Kenevir” konusunda “Kenevir bazlı yalıtım malzemeleri” ve “Kenevir bazlı asfalt kaplamalar” üzerine doktora çalışmalarını yürütecek olup Üniversitenin ihtisaslaşma alanı ile ilgili bilimsel çalışmalarına katkı sağlayacaklar.


YÖK 100/2000 Doktora Projesi kapsamında doktora programına kabul edilen öğrencileri ve danışmanları tebrik eden Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrencilerin yürüttükleri bilimsel faaliyetlerin her zaman yanında ve destekçisi olacaklarını belirterek, başarılarının devam etmesi dileklerinde bulundu.