YOBÜ bir yenisini daha ekledi! Uluslararası düzeye taşıyor

YOBÜ bir yenisini daha ekledi! Uluslararası düzeye taşıyor

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yabancı Dil Eğitiminde Uluslararası Kalite Standartları hedefine yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yabancı Dil Eğitiminde Uluslararası Kalite Standartları hedefine yönelik attığı adımlara bir yenisini daha ekledi.


Gazi Üniversitesi yürütücülüğünde ve ABD Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği Desteğiyle “Türkiye’de Yükseköğretimde İngilizcenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programlarının Çevrim İçi Sınav Kapasitesini Artırma” projesi için seçilen beş üniversiteden biri olan Yozgat Bozok üniversitesi, proje açılış toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın katıldı.


Online olarak gerçekleştirilen programda katılımcı Üniversite Rektörlerinin ve ABD Ankara Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Roger Cohen’in açılış konuşmalarının ardından, San Francisco Santa Rose Üniversitesinden Uzman Dr. Bita Bookman tarafından katılımcı öğretim elemanlarına verilen ilk dersle birlikte proje açılış toplantısı sona erdi.


Proje çalışmaları boyunca eğitim ve toplantılara katılım sağlayacak olan Yabancı Diller Yüksekokulu, uluslararası yüz yüze eğitim standartlarından sapmadan çevrim içi yabancı dil sınavlarında çeşitliliğini, güvenirliğini ve etkinliğini artırmayı ve katılımcı diğer üniversitelerle fikir alış verişinde bulunmayı amaçlamaktadır.


Toplantıya Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın’ın yanı sıra Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Muş Alpaslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Celal Turgut Koç ve ABD Ankara Büyükelçiliği Eğitim Ataşesi Roger Cohen ile projede yer alan üniversitelerin öğretim elemanları katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.