Yiğitler diyarı Yozgat'ın evlatları ulu çınarlarının her daim yanında!

Yiğitler diyarı Yozgat'ın evlatları ulu çınarlarının her daim yanında!

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde gerçekleştirilen "Vefa Projesi" kapsamında, ihtiyaç sahibi yaşlılar, öğrenci ve öğretmenler tarafından ziyaret edildi.

A+A-

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde gerçekleştirilen "Vefa Projesi" kapsamında, ihtiyaç sahibi yaşlılar, öğrenci ve öğretmenler tarafından ziyaret edildi. Fatih Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokulu'nun idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri, yaşlı vatandaşları unutmadıklarını göstermek amacıyla bir araya geldi.

ulu-cinar-2.jpg

Bu anlamlı etkinlik, Sorgun Kaymakamlığı ve Sorgun Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen "Vefa Projesi" çerçevesinde düzenlendi. Özellikle eğitim gören ortaokul öğrencileri, ilçe genelinde yaşayan yaşlıları ziyaret ederek, onların ihtiyaçlarını anlamaya ve moral vermeye çalıştı.

ulu-cinar-1.jpg

Ziyaretler sırasında, kaymakamlık tarafından hazırlatılan hediyeler de yaşlılara ulaştırıldı. Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın, ziyaretlerin amacını vurgulayarak, "Öğrenciler ile yaşlıları buluşturarak büyüklerimizin unutulmadığını göstermek, kuşaklar arası bağların oluşması ve kültürel aktarımın devamının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bu ziyaret için idareci öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Öcal, "Okul idarecilerimiz büyüklerin unutulmadığını göstermek, kuşaklar arası bağların oluşması ve kültürel aktarımın devamının sağlanması amacıyla öğrencilerimiz ile birlikte ilçemizde ikamet eden ulu çınarlarımız ziyaret edildi. Ziyarette büyüklerimizin sıkıntıları, istekleri ve talepleri dinlenerek öğrencilerimiz sohbet etti. Bu ziyaret için idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

ulu-cinar-3.jpg

Bu tür etkinlikler, toplum içinde dayanışma ve yardımlaşma kültürünün gelişmesine katkı sağlarken, öğrencilere de empati ve sosyal sorumluluk duygularını aşılamak adına önemli bir platform oluşturuyor.

İlgili Haberler