Yeşilay Yozgat'ta faaliyetlerine hız verdi

Yeşilay Yozgat'ta faaliyetlerine hız verdi

Yeşilay Yozgat Şubesi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Yeşilay tarafından ağaç dikimi, yaşam için yürüyüş ve çöp toplama etkinliği düzenlenerek çevreye duyarlılık mesajı verildi.

A+A-

Yeşilay Yozgat Şubesi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Yeşilay tarafından ağaç dikimi, yaşam için yürüyüş ve çöp toplama etkinliği düzenlenerek çevreye duyarlılık mesajı verildi. Yeşilay Yozgat Şubesi Başkanı Alp Sinan Ertürk, “Yeşile, sağlığa ve temiz bir doğaya dikkat çekmek istedik” dedi.

yesilay4.jpg

BOZOK GENÇ YEŞİLAYCILAR SAHADA

Sadece bağımlılıkla mücadele etmeyen Yeşilay Yozgat Şubesi aynı zamanda ise daha yeşil, daha temiz doğa ve daha sağlıklı bir topluma dikkat çekmek için de etkinlikler düzenliyor. Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok Genç Yeşilay Topluluğu da bu kapsamda “daha yeşil bir dünya için” sloganıyla “Bozok Genç Yeşilay Ağaç Etkinliği” düzenledi. Yozgat Meslek Yüksek Okulunda ağaç dikim etkinliğinde fidanlar toprakla buluştu.

yesilay3.jpg

ÇAMLIK’TAN MESAJ VERİLDİ

Hafta sonu ise Çamlık Milli Parkı’nda “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği” yapıldı. Sağlık açısından yürüyüşün faydalarına diğer taraftan ise çevre kirliliğine dikkat çekmek ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla bir araya gelen Yeşilay gönüllüleri, yürüyüşün ardından Çamlık’ta çöp toplama etkinliğinde bulundu. Yaklaşık 15 poşet çöp toplandı.

yesilay1-1.jpg

DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK

Yeşilay Şubesi Başkanı Ertürk, "Yeşilay olarak, Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu işbirliği ile ağaç dikme etkinliğine katıldık. Fidanlarımız yeşil bir dünya sloganıyla toprakla buluştu. Ardından ise Çamlık’ta düzenlediğimiz etkinlikte hem yürüyüşün sağlık açısından önemine hem de sonrasında yaptığımız çöp toplama etkinliği ile buraların temizlenmesinden ziyade kirletilmemesine dikkat çekmek ve bu bilincin yayılmasını istedik. Bizlere destek olan Yozgat Belediyesi ve Yeşilay gönüllüsü üniversiteli kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yeniufuk