Yeşilay Yozgat'ta Alp Sinan Ertürk dönemi

Yeşilay Yozgat'ta Alp Sinan Ertürk dönemi

Yeşilay Şube Başkanlığı tarafından yapılan olağanüstü kongrede Halil İbrahim Coşkun’ un aday olmaması ile şube başkanlığına Alp Sinan Ertürk getirildi.

A+A-

Yeşilay Şube Başkanlığı tarafından yapılan olağanüstü kongrede Halil İbrahim Coşkun’ un aday olmaması ile şube başkanlığına Alp Sinan Ertürk getirildi.
Yeşilay eski Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun şunları söyledi. ‘’18.07.2014 yılında kurduğumuz Yeşilay Yozgat Şubesinde 7 yıl başkanlık yapmış ve bugün itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım.
7 yıllık görevim süresinde birçok proje uyguladık. En önemli Projemiz TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi) Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz bir proje idi. 5 Koordinatör, 200 e yakın Rehber Öğretmenimizle anasınıfından, lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimize eğitim verdik. Bu projede yer alan İl Milli Eğitim müdürümüz, MEM personeli, Formatör Öğretmenlerimiz ve Uygulayıcı Rehber öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Yeşilay Elçileri Projemizle 300 Esnafımız gezilmiş ve 110 esnafımız Yeşilay Elçisi yapılmıştır. 20198 yılında bu esnaflarımız 15 gün arayla 3 kez ziyaret edilmiştir. Etrafında bağımlı olan şahısların YEDAM’ a yönlendirilmeleri sağlanmıştır. Yeşilay Elçisi tüm esnaflarımız teşekkür ediyorum.
Akran Eğitimi Projesi ile 5000 civarında Üniversite öğrencimize bağımlılık eğitimi verilmiştir.
Benim Kulübüm Yeşilay Projesi ile 12 okulda 2000’ e yakın ilk ve ortaokul öğrencilerimize Yeşilay tanıtılmıştır.
2000 yılında pandemi nedeniyle fazla bir faaliyet yapılamamıştır. 2000 yılına kadar haftada ortalama 2,5 gün faaliyet yapılmıştır. (Eğitim, stant, tanıtım, toplantı vs.)
7 Yıllık görev süresince yönetim ve denetim kurulunda yer alan ve bana destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Görev süresince beni en çok memnun eden iki işten bir tanesi Şubemize bir yer kazandırmış olmamdır. İkincisi ise muhtemelen Bayram sonrası faaliyete başlayacak olan YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi ) dir. Her türlü bağımlılığın tedavisi için açılan bu merkez İlimizin güzide konaklarından olan Karsılıoğlu Konağında hizmet verecektir. Bu konağın YEDAM’ a tahsisinde emeği olan Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat’ a bir kez daha teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.
Görevi devralacak yeni başkanımız Alp Sinan Ertürk ve yönetimde yer alan kardeşlerime başarılar diliyorum. İhtiyaç olduğu zaman yanlarında olacağımı bilmelerini isterim. Tüm Yozgat’ lı hemşerilerime selam ve saygılarımı sunar, hayırlı ramazanlar dilerim.
Yeşilay yeni Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk ise şöyle konuştu.
Yozgat Şube kurucumuz Sayın Halil İbrahim Coşkun hocama vermiş olduğu emek ve mesaisinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum.
Yeni yönetim olarak bağımlılıkla mücadelede etkin rol üstelenerek Yeşilay temsil etmeye gayret göstereceğiz.
Amacımız yeni nesillere temiz bir toplumu miras bırakmak olacaktır.
Bu vesile ile hem önceki dönem Başkanımıza hem de Yeni Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Tüm hemşerilerimizin Yaklaşan Mübarek Ramazan Bayramlarını en kalbi duygularımla kutluyorum.