Yerköy'e yapılıyor! Tam 3 bin ton kapasitesi olacak

Yerköy'e yapılıyor! Tam 3 bin ton kapasitesi olacak

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, 3 bin tonluk tatlı su deposu inşaatında son durumu değerlendirdi.

A+A-

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, geçtiğimiz ay temelini attıkları 3 bin ton kapasiteli tatlı içme suyu deposunun inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, depo inşaatının hızla devam ettiğini belirterek, projenin tamamlanmasıyla birlikte hemşehrilerin sağlıklı ve güvenilir içme suyuna kavuşacağını ifade etti.

yerkoy3-2.jpg

Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz ay temelini attığımız 3 bin tonluk tatlı içme suyu depomuzun inşasına tüm hızıyla devam ediyoruz. İnşallah depomuzu en kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizi tatlı su ile buluşturmak nasip olur." dedi. İnşaat sürecinde kullanılan malzemelerin en kaliteli seçenekler olduğunu vurgulayan Yılmaz, depolarının kapasitesi ve kalitesiyle şehir sakinlerinin su ihtiyaçlarını karşılayacağına inandığını söyledi.

yerkoy2-2-001.jpg

Başkan Yılmaz’ın incelemelerine, belediye başkan yardımcısı Cemil Kaplan da eşlik etti. Kaplan, yapılan çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirterek, "Depomuzun tamamlanmasıyla birlikte Yerköy halkı, daha sağlıklı ve güvenilir içme suyu elde etmiş olacak." diye konuştu.

yerkoy1-2-002.jpg

Yerköy Belediye Başkanlığı, içme suyu depo inşaatının ilerleyişini düzenli olarak takip ederek, projenin hedeflenen sürede tamamlanmasını ve şehir halkının su ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yeniufuk

Etiketler : ,
İlgili Haberler