Yerköy Belediyesi'nde sırtının üstüne yatıp maaş alan var mı? Cevap verdi

Yerköy Belediyesi'nde sırtının üstüne yatıp maaş alan var mı? Cevap verdi

Yerköy İlçe Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden kendisini karalama çalışmalarının başlatıldığını iddia ederek sırtının üstüne yatıp maaş alan bir kişiyi tespit etsinler bu makamdan ayrılmayan namerttir” dedi.

A+A-

Yerköy İlçe Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden kendisini karalama çalışmalarının başlatıldığını iddia ederek, tüyü bitmemiş bir yetimin hakkını yiyerek işe gelmeden sırtının üstüne yatıp maaş alan bir kişiyi tespit etsinler bu makamdan ayrılmayan namerttir” dedi.


Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz son günlerde kendisi ve belediye hakkında asılsız suçlamalarda bulunulduğunu söyleyerek sosyal medya hesabı üzerinden yazılı açıklama yaptı.

Başkan Yılmaz açıklamasında kendisinin tehdit edildiğini ve iddiaları belgeleriyle birlikte çürüteceğini açıkladı.
Başkan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi,


Göreve geldiğimiz günden itibaren hayatlarını iftira ve fitnelik üzerine kurarak, girdikleri her ortamda fitne çıkarmaktan başka hiçbir becerileri olmayan ve iftirayı sanat haline getirerek devrin Ebucehilliğine soyunan bir güruhun mesnetsiz suçlamaları ve iftiralarıyla belediyemizi, şahsımı ve mesai arkadaşlarımı yıpratmaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik sürdürülen çalışmaları görmekteyiz.


Mesnetsiz suçlamalarıyla iftirayı adeta bir sanat haline getiren bu güruh, son günlerde sosyal medya platformu olan Facebook üzerinden Yerköy ismini kendilerine kalkan yapmak suretiyle bugüne kadar yakmaya çalıştıkları fitne ateşini iftira dolu paylaşımlarıyla yeniden alevlendirmekte ve itibarsızlaştırma operasyonlarına sistematik bir şekilde devam etmektedirler.


Er meydanına çıkmaya cesareti ve yüreği olmayan bu güruh Facebook’ta açmış oldukları sahte hesapların bir tanesinin üzerinden geçtiğimiz aylarda benimle irtibat kurarak, kişisel husumetlerinin bulunduğu ve önceki dönem Belediye Başkanımız sayın Mehmet Ağaoğlu tarafından işe alınan ve şuanda da belediyemizde çalışmakta olan bazı kardeşlerimi rencide etmemi, itibarsızlaştırmamı ve eziyet etmemi istemiş, isimlerini telaffuz ettiği bu kardeşlerim üzerinden bana şantaj yapmaya kalkışmış ve taleplerini gerçekleştirmemem durumunda ise belediyemizi ve şahsımı itibarsızlaştırmak adına paylaşımlar yapmakla aleni bir şekilde şahsımı tehdit etmiştir.


Yapılan bu şantaja boyun eğmeyerek, “Ne sen, ne de bir başkası istiyor diye, hiçbir Allah’ın kuluna eziyet etmem” diyerek tehditlerine karşı mertçe meydan okudum. Yaşanılan bu şantaj girişimi sonrasında ise devrin Ebucehillerinin tetikçiliğini yapan bu korkak ve aciz kişi veya kişiler bunun üzerine geçtiğimiz aylarda yapmış oldukları paylaşımlarına yenilerini ekleyerek son günlerde yeniden peydah olmuştur.


Kendilerini suret-i hak’tan zannederek geçmişte birlikte siyaset yaptıklarını düşündüğümüz bu güruh siyasi ikballeri adına girişmiş oldukları kirli hesaplaşmalarına bizleri alet ederek ilçemizdeki siyasete yön vermeye çalışanlardır.

Bu kirli hesaplaşma içerisinde kendi menfaatleri için her şeyi mübah kabul ederek, insanların ailelerine ve çocuklarına dahi dil uzatmaktan haya etmeyen bu ahlaksızlara asla müsaade etmeyeceğiz. Haysiyet ve şeref yoksunu bu yapılanmaya söyleyebileceğim tek şey yakmaya çalıştığınız fitne ateşinde sizler yanacaksınız.


Benim karşıma mertçe çıkmaya cesareti olmayan bu haysiyet yoksunlarına ve onların bu kirli oyunlarına alet olarak mutlu olduklarını sananlara, ne ben, nede ilçe halkımız asla prim vermeyecektir. Defalarca şahsımı kirli ayak oyunlarıyla ve iftiralarıyla devirmeye çalışanlar bunun en güzel cevabını 31 Mart akşamı bu memleketin gerçek sahipleri olan Yerköy’lü yiğit hemşehrilerimden almışlardır.


Memleketin geleceğine garezi olan bu kişilerin,


Hiçbir ahlaki değerle bağdaşmayan tutumlarıyla üzerimize bulaştırmak istedikleri iftiralarına belgeleriyle birlikte tek tek cevap vereceğim.


Bizler hizmet ettikçe ve bir bir sözlerimizi gerçekleştirdikçe, kuduz bir köpek sürüsü gibi üzerimize saldıranlara ne bu memleketi kurban edeceğiz, ne de bu memleketin bir evladını harcatacağız.


Algı yaratmak ve itibarsızlaştırmak adına bu yüreksizlerin yapmış olduğu bazı paylaşımlarına cevaben;
Günlerdir 6 kişi üzerinde yoğunlaşan paylaşımlarıyla kendilerince operasyon çektiklerini sananların kirli oyunlarını hemşehrilerimle birlikte başlarına geçireceğiz.


* Göreve geldiğimiz günden itibaren, iddia ettikleri gibi toplam da 175 kişi değil, bu memleketin evladı olan ve 95’i gariban 103 genç kardeşimize iş imkanı sağladık.


*Bir diğer iddiasında ise hizmet ettiği sahiplerinin siyasi ikballeri adına paylaştıkları yalanlarında belirttikleri şirket personeli sayısı 300 değil 200 kişidir.


*Ayrıca tüyü bitmemiş bir yetimin hakkını yiyerek işe gelmeden sırtının üstüne yatıp maaş alan bir kişiyi tespit etsinler bu makamdan ayrılmayan namerttir.


Keşke imkanımız olsa da memleketin evladı olan 100 gencimize de daha iş imkanı sağlayabilsek.
Bu ve benzeri organizasyonlarla sadece belediyemizin ve şahsımın değil, 4 siyasi partinin şerefli 15 belediye meclisi üyesine ve ilçe yöneticisi olarak görev yapmakta olan kardeşlerimize ve ağabeylerimize yönelik olarak yapılan itibarsızlaştırma operasyonlarına, ahlaksızca kurulan tezgahlara ve kirli oyunlara itibar etmeyiniz.

Önümüzde ki günlerde yapacağımız bir programla bu kirli tezgahı yıkacak, isnat edilmeye çalışılan suçlamaların asılsız olduğunu gösterecek, kör düğüm olmuş bu kirli ip yumağını çözeceğiz.