Yeniufuk Gazetesi 28 yaşında

Yeniufuk Gazetesi 28 yaşında

Yozgat’ta yayın hayatına 18 Nisan 1996 yılında başlayan Yeniufuk Gazetesi 27. kuruluş yıldönümünü geride bırakarak 28. yaşına merhaba dedi.

A+A-

Yozgat’ta yayın hayatına 18 Nisan 1996 yılında başlayan Yeniufuk Gazetesi  27. kuruluş yıldönümünü geride bırakarak 28. yaşına merhaba dedi.

   Deneyimli kadrosu ile birlikte  kurulduğu günden bu yana yayın çizgisini bozmadan basın yayın ilkelerine bağlı kamuoyunun nabzını tutan ve şehrin sesi olmaya devam eden Yeniufuk Gazetesi,  Yozgat’ın ve kamuoyunun yararını gözeterek yaptığı haberlerle kentin sorunlarını sayfasında gündeme taşıyarak çözüme kavuşturulmasına büyük katkı sağlıyor.

Gazetenin İmtiyaz Sahibi Bekir Çaylak, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü  Ferhat Özer, muhabirler; Cemil Mermertaş, Yusuf Bağcı, İhsan Çelikkaya, Nazife Ekici ve Seher Çaylak ile  birlikte kurulduğu günden buyana doğru ve tarafsız bir şekilde siz değerli okurlarımızdan aldığımız güçle yayın hayatını sürdürecektir.

İmtiyaz Sahibi Bekir Çaylak, yaptığı açıklamada; büyük zorluklarla 27 yıl önce kurulan gazetenin bugün itibariyle 28. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çaylak, “Büyük zorluklarla 27 yıl önce kurduğumuz gazetemizin bugün itibariyle 28.nci kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.  Aslında bu yıl biraz buruk bir kutlama ile 28.nci yılımıza giriyoruz. Çünkü  6 Şubat tarihinde yaşanan büyük deprem felaketine ülke olarak derinden üzüldük. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın diliyoruz.”dedi.   

Yeniufuk Gazetesinin 28 yıldır aynı çizgide yayın hayatına devam ettiğini söyleyen Çaylak, “28 yıldır Yozgat ve Yozgatlılarımızın yararına olan çalışmalara destek olmaya çalıştık. Hiçbir zaman kişisel çıkarlar uğruna yalan yanlış haber peşinde koşmadık, doğru tarafsız ve objektif yayın anlayışımızdan taviz vermedik. Dün olduğu gibi bundan sonrada aynı çizgide şehrimizin ve hemşehrilerimizin menfaatleri doğrultusunda yayın hayatımızı sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle bizlere destek olan ve bugünlere gelmemize vesile olan tüm okurlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Yozgat Olay