Yeniden Refah Partisi’nden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma mesajı

Yeniden Refah Partisi’nden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma mesajı

Milli Görüşün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10.yılında Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı’nda bir anma programı düzenlendi.

A+A-

Milli Görüşün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10.yılında Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı’nda bir anma programı düzenlendi.

Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Salih Suntay, “Milli Görüşümüzün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 10’uncu sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz, mekanı cennet olsun” dedi.

Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Salih Suntay’ın anma programının açılış konuşmanın ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının sene-i devriyesinde hazırlanan mesajı Basın Sözcüsü Sefa Kızıltaş okudu.

Hazırlanan mesajı okuyan partinin basın sözcüsü Sefa Kızıltaş, “Türkiye ve Dünyadaki konjonktürel gelişmeler ışığında her fırsatta ‘Milli ve Yerli’ kalkınma hamlesinin önemini ifade eden, dışa bağımlılık yerine ülkemizin zengin yeraltı ve yerüstü kaynak ve potansiyelinin harekete geçirilmesini savunan, ‘Yeni Dünya Düzeni’ adı altında Siyonist küresel güç odaklarının artarak devam eden ekonomik, ticari ve politik risk ve tehditlerine karşı “toprak ayağımızın altından kayıyor” şeklinde milletimizi sürekli uyaran, mevcut ekonomik darboğazı, borç sarmalını, dış politikadaki gelişmelerin ortaya çıkardığı kaotik durumu her vesilede yıllar öncesinden üzerine basa basa dile getiren ve gerekli önlemlerin alınmaması durumunda “dövecek dizimizin kalmayacağını” ifade ederek bizlere ‘Dünden Bugünü Anlatan’ Türkiye Cumhuriyeti 54.Refahyol Hükümeti’nin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 10. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

Kızıltaş, “Erbakan Hocamız, Milli Görüş hareketinin birinci kırk yılına başlamadan önce Milli Görüş mefkûresine inanmış kişilerle yaptığı son istişare toplantısı sırasında tarihe not düşülmesi gereken veciz kapanış konuşması sırasında Türkiye'nin içinde bulunduğu vahim durumun önemini ortaya koymaya çalışırken özellikle şu ifadeyle vurgu yapmaya çalışıyordu: “Kardeşlerim, toplantımıza gösterdiğiniz ilgiye ve ortaya koyduğunuz fikirlere çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki hepiniz samimi duygularla vatan sathını tutuşturacak bir ‘Çıkış’(Huruç) yapmanın gerekliğine inanmışsınız. Türkiye’nin sosyo-politik durumu malumunuzdur. Bu nedenle, inanmış kadroların artık silkinip toparlanma zamanı gelmiştir. Şunu da ifade etmek gerekir ki; artık bir siyasi partinin kuruluşuna her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Bundan böyle omuz omuza hep birlikte hareket etme vaktidir” diye konuştu.