Yeniden Refah Partisi'nde Salih Suntay güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi'nde Salih Suntay güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı 2. olağan kongresinde başkanlığa yeniden Salih Suntay seçildi.

A+A-

Yeniden Refah Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı 2. olağan kongresinde başkanlığa yeniden Salih Suntay seçildi.

Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye, Yeniden Refah Partisi MYK Üyesi Yahya Coşkunsu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nihat Kayhan, AK Parti İl Başkanı Yardımcısı Mehmet Taşdemir, CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Erbaş, Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut, BBP Merkez İlçe Başkanı Osman Çiftçi, Yozgat Belediye Eski Başkanı Kazım Arslan ve partililer katıldı.

Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Salih Suntay,  açılış konuşmasında vatandaşları Yeniden Refah Partisi bayrağı altında toplanıp, yaşana bilir bir Türkiye’nin temelini atmaya davet etti.

Kongrede partililerine hitap eden İl Başkanı Nihat Kayhan, milli görüş hareketini yeniden şahlandırmak istediklerini söyledi. Kayhan, açıklamasında; "Dr. Fatih Erbakan'ın arkasında Allah bizlere nefer olmayı nasip etti. 50 Yıl evvel 'bir çiçekle başlayan baharı' yeniden harekete geçirmek ve milli görüş hareketini şahlandırmak için yola çıktık. İnançlı kadroların ayağa kalktığı gün bu gündür" dedi.

İl Başkanı Kayhan, “Yeniden Refah Partisi’nin siyaset sahnesine girmesinin en büyük sebeplerinden biri milli görüş temsil hakkının yetersiz temsil ettiğinden dolayı bizler yeniden milli görüşü temsil edip yeniden Türkiye’de yeni bir büyük Türkiye’nin ve yeni bir Dünyanın kurulması için hepimiz kollarımızı sıvadık. İnşallah bundan sonrada rahmetli Erbakan Hocamızın yapmış olduğu büyük sanayi atılımları ilk önce ahlak ve maneviyat E 8’ler daha sonra denk bütçe bunları tekrar gerçekleştireceğiz” diye konuştu.   

Yeniden Refah Partisi MYK Üyesi Yahya Coşkunsu ise “Biz bir sevda uğruna siyasi çalışmalar yapıyoruz. Bizim ufkumuz farklıdır. Uzun vadede bu çalışmaları inşallah göstereceklerdir. Yeniden Refah Partimizin üçüncü yılına girdik,  büyük çapta bir çalışma ile 81 il teşkilatın tamam şuanda mevcuttur. Yeniden Refah Partimizin 480 sayfalık bir programı var.  Yargıtay’dan onaylandı. Programlarımızda adalet var.  Paylaşımda adalet, yönetimde adalet. Bu 2 adaletin tecellisi gerçekleşmesi ve uygulaması sonucunda biz inanıyoruz ki inşallah Allah’ın yardımı bu milletin üstüne gelecektir.  Adalet tecil edilmeden yardım gelmez.  Bu kırmızı bir çizgidir çok önemli bir husustur, ve Türkiye Cumhuriyetinde bizim bütün derdimiz tüm dünya insanlığına gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimlerde üyelerin tamamının oyunu alan Salih Suntay başkan seçildi.

Yozgat Hakimiyet