Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Süleyman Adıgözel'den AK Parti'ye eleştiri: Vaatler yerine getirilmedi

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Süleyman Adıgözel'den AK Parti'ye eleştiri: Vaatler yerine getirilmedi

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Süleyman Adıgözel, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politik değişimini eleştirdi ve AK Parti'nin seçim vaatlerinin yerine getirilmediğini belirtti.

A+A-

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Süleyman Adıgözel, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın politik değişimini eleştirdi ve AK Parti'nin seçim vaatlerinin yerine getirilmediğini belirtti. Adıgözel, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millî Görüş geçmişinden ayrıldığını ve yeni bir parti olduklarını vurgulayan Adıgözel, "Geçmişi unutup, yeni bir partiyiz. İfadeler durduğu yeri belirler. Bize hayırlı olsun demek düşer" ifadelerini kullandı.

Ancak, Adıgözel, seçimlerde AK Parti'yi destekledikleri halde AK Parti'nin vaatlerini yerine getirmediğini eleştirerek şunları sıraladı:

"Ev hanımlarına emekli olma hakkı verilecek" sözü havada kaldı. İktidarın gündeminde dahi olmadığını gözlemliyoruz. Kadınlara yönelik desteklerin artarak devam edeceği vaadi ne zaman yerine getirilecek?

"Ev hanımlarına emeklilik hakkına kavuşmaları için prim desteği sağlanacaktı." Ancak bu düzenleme hala yasalaşmadı. Ev Hanımları adına bu vaadin ne zaman gerçekleşeceğini sormak hakkımızdır.

"Emeklilik yaşında çocuk sayısına göre esnekliğe gidilecekti." Bu düzenleme de bir türlü hayata geçirilmedi. Genç annelerin haklarını korumak için acilen yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

"Kamuda mülakat kalkacak" denildi, ancak bu uygulama hala devam ediyor. Mülakatın kaldırılmasıyla gençlerin sınav başarılarına dayalı işe alınmalarının önü açılmalıdır.

Ayrıca, AK Parti'nin sivil bir Anayasa vaadi konusunda sürekli gündeme gelmesine rağmen bu vaadin gerçekleşmediğini dile getiren Adıgözel, "2002 yılından beri sıkça dile getirilen özgürlükçü ve hukuk devletini güçlendirecek yeni bir Anayasa sözünü artık ciddiye almıyoruz. Anayasa değişikliği için çaba gösterildiğini hatırlayan var mı?" diye sordu.

Son olarak, Yozgat'ın kalkınma vaatlerinin yerine getirilmediğini ifade eden Adıgözel, "Yozgat'ın dünya kenti ve marka şehir olacağı vaatlerinin boş olduğunu görüyoruz. Yozgat'ı yeniden inşa etmek için gereken adımlar atılmıyor" dedi.

Adıgözel, Mart yerel seçimlerine yaklaşırken bu tür vaatleri duymaya devam edeceklerini ve gerçekleşmeyen vaatlerin takipçisi olacaklarını belirtti.

İlgili Haberler