Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkan Kayhan: Partimiz, Türkiye siyasetinin gücü ve parlayan yıldızı

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkan Kayhan: Partimiz, Türkiye siyasetinin gücü ve parlayan yıldızı

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Nihat Kayhan, kuruluşlarının 3’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Nihat Kayhan, kuruluşlarının 3’üncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Yönetimi, parti kuruluşunun 3’üncü yıl dönümü nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.
 

“BU YOLUN ZOR VE ZAHMETLİ OLDUĞUNU BİLİYORDUK”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nihat Kayhan açıklamasına şu şekilde başladı; “Bundan 3 yıl önce,  23 Kasım 2018 Cuma günü 99 kurucu üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. 40 yılı bizzat yaşadığımız için, 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın,  milletimizi, tüm İslam alemini ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık.”

“PARTİMİZ, TÜRKİYE SİYASETİNİN GÜCÜ VE PARLAYAN YILDIZI”

Partinin kuruluşunun 3’üncü yılında yaptıkları çalışmaları anlatan İl Başkanı Kayhan, “Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimizin Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk. Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Hakkâri’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın Hilali,  bereketin ve kalkınmanın Başağı ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır.  İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, 1.Olağan Büyük Kongremizi çoğunluğu gençlerden oluşan 40.000’den fazla kişinin katılımı ile siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz ile Yeniden Refah Partimiz,  Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır. Medya ambargosu,  anket manipülasyonları, yok sayma, kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakârlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün Milletimize ulaşması,  Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının,  azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’, ‘Hak ve Adaletin hâkim olacağı Yeni Bir Dünya’ hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“HAYRA MOTOR, ŞERRE FREN”

Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, milli görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Kayhan, “Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan;  Milli Kaynak Paketleri kitabımız,  81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi kitabımız,  Biz Türkiye’yi Biliyoruz ve Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm Milletimizle paylaştık. Bunlara ilaveten, partimizin gölge kabinesi olarak adlandırabileceğimiz  ‘Milli Siyaset Kurullarımız’ iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar. Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda,  doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda ‘Hayra Motor, Şerre Fren’ olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra etti; Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi, Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması, çok sayıda valiliğimizin ve üniversitelerin zorunlu PCR Testi dayatmasından vazgeçmesi, EYT Mağdurları konusunun yeniden hükümetin gündemine girmesi, geçtiğimiz aylarda çiftçimizin elinde kalan ve çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan tarım ürünlerinin devlet tarafından satın alınması” diye konuştu.

“3’ÜNCÜ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ HAYIRLI OLSUN”

3’üncü yıllarının hayırlara vesile olmasını dileyen Kayhan, “Yeniden Refah Partimizin öncülüğünde, yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hâkim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı yeni bir dünyanın kurulmuş olduğu, nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla sözlerimizi noktalarken; Milli Görüş Hareketi banisi Merhum Erbakan Hocamız’a, O’nunla birlikte bu yolda yürüyen ve ahirete intikal eden tüm geçmişlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Onları bir kez daha hayırla ve özlemle anıyoruz. İlklere,  öncülere,  40 yılın kahramanlarına bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. En zor zamanda Milli Görüş sancağını tutup kaldıran 40 yılın kahramanları olarak tarihe geçecek Yeniden Refah teşkilatlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yeniden Refah Partimizin 3. Kuruluş yıldönümü hayırlı olsun, milli görüşün en büyük zaferlerine, milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olsun, gecemiz hayırlı olsun, gazamız mübarek olsun, Allah’a emanet olunuz” ifadelerini kullandı.

Yozgat Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.