YEDAM Yozgat'ta açıldı

YEDAM Yozgat'ta açıldı

Yeşilay Yozgat Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sepetçiler Kasrı'nda katıldığı "Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Ortak Açılış Töreni" ile hizmete açıldı.

A+A-

Yeşilay Yozgat Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sepetçiler Kasrı'nda katıldığı "Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Ortak Açılış Töreni" ile hizmete açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YEDAM'ların ortak açılışını, 82 noktada, 81 il ve KKTC'de eş zamanlı olarak  gerçekleştirdi.

 Karslıoğlu Konağı'nda hizmete açılan YEDAM'ın açılış töreninde gazetecilere açıklama yapan   Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk "YEDAM Yozgat için çok değerli bir hizmet oldu. emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Yeşilay olarak faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Yedam'ı kurumlarla ve okullarda sık sık işleyip YEDAM'ı tanıtmış olacağız. Açılışımıza katılan ve bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Yozgat Valisi Ziya Polat ise konuşmasında tarihi konağın Yeşilay tarafından restore edilerek, kentin çok büyük ihtiyacı olan Yeşilay Danışmanlık Merkezine dönüştürüldüğünü söyledi. 

Polat, YEDAM'ın ev ortamında çok güzel bir merkez olacağını belirterek, "İnşallah hastamız az olur, ama hastalarımızı da en iyi ortamda nasıl ağırlarız, nasıl yardımcı olabiliriz sevdasıyla bu yola düştük. Bağımlılıkla mücadele zor ama bu zorluğun farkında olan uzmanlarımız burada. Yeşilay zaten yüz yıllardır bu işi yapan bir kurum, onun için emin ellerde olduğumuzu biliyoruz." diye konuştu.

Yozgat'ta çok büyük eksikliği hissedilen YEDAM'ın açılmasını mutlulukla karşıladıklarını aktaran Polat, "Bugün sadece Yozgat'ta değil, ülkemiz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde olmak üzere 104 YEDAM açılışı Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açıldı. Bize her konuda destek olan Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, Yeşilay yönetim kurulu başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Umarız hasta sayımızın az olduğu bir YEDAM olur ama her hangi bir sıkıntıda YEDAM burada." ifadesini kullandı.

Açılışa Yozgat Valisi  Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkan Vekili Serdar Açıkgöz, Yozgat Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Şuayip Yılmaz, Kızılay Şube Başkanı Ekrem İlker ve önceki dönem Yesilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun katıldı.

Etiketler :