Yazıcı’dan YKS'ye girecek öğrencilere önemli uyarılar

Yazıcı’dan YKS'ye girecek öğrencilere önemli uyarılar

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, YKS Sınavı öncesi öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, YKS Sınavı öncesi öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, YKS Sınavı öncesi öğrencilere önemli uyarılarda bulundu. Öğrencilerin sınava gireceği yeri görerek sınıf psikolojisine alışmasını isteyen Yazıcı, “Öğrencilerimizin sınav günü ders çalışmamaları ve heyecan dolu ortamlardan uzak durarak, sınav akşamı belgelerini hazırlayıp, erken yatmaları, sınav anında da heyecana kapılmamaları iyi olur” dedi.

Yarın yapılacak YGS sınavı öncesinde öğrencilerin neler yapması gerektiğini, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı anlattı.

SONUÇTA ÖLÜM YOK

Tüm öğrencilerin ve velilerin sınava kenetlendiğini belirten Yazıcı, öğrencilerin heyecanını yenmesi için olumlu yönde düşünmeleri gerektiğini açıkladı. Sınavın sonuçta bir ölüm kalım savaşı olmadığını vurgulayan Yazıcı, bu nedenle ailelerin de mantıklı hareket etmelerini istedi. Eğitimin uzun vadeli bir iş olduğunu hatırlatan Yazıcı, başarının kesinlikle sınav sonucu ile bağdaştırılmamasını istedi. İl olarak beklenen seviyeye gelme yolunda önemli adımlar atıldığını, bunları ileriye taşımak istediklerini belirten Yazıcı, “Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Ailelerin onlara destek vermeleri, streslerini yenmelerine yardımcı olmalarını bekliyoruz. Çünkü alınacak iyi sonuçlar hepimizin çalışmasının bir ürünü olacaktır” dedi.

ÖNCE ANLAYIN SONRA ÇÖZÜN

Yozgat’ta ulaşım sorunu olmadığından öğrencilerin kolaylıkla sınav yerine gidebileceklerini hatırlatan Yazıcı, şu açıklamaları yaptı: “Sınav anında sorular karşısında öğrenciler paniğe kapılabilir. Bu tür durumlarda çözemedikleri soruya takılmamalıdırlar ve bir sonraki soruya geçmek daha iyi olur. Zamanı kalırsa o sorulara tekrar dönebilir.”