Yavuz Ağıralioğlu Yozgat'ta konuştu: Tayyip bey dahil AK Parti’deki arkadaşlarımıza düşman değiliz

Yavuz Ağıralioğlu Yozgat'ta konuştu: Tayyip bey dahil AK Parti’deki arkadaşlarımıza düşman değiliz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, “Biz, HDP dâhil, Türkiye’de sadece HDP‘yi kastetmiyorum, kim teröre bulaşırsa, kim terörden medet umarsa, kim çocuklarımızın katillerine göz yumarsa, hukukun onları cezalandırmasını isteriz.” dedi.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti’nin siyasete yeni bir soluk, yeni bir üslup kazandırmaya çalıştığını, kırmadan, dökmeden, kine gareze teslim olmadan, hakaret etmeden, rencide etmeden, arı duru bir siyasi dille memleketin meselelerini çözmeye talip olduklarını söyledi.


AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’na hasım değil, rakip olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, “Tayyip bey dâhil AK Parti’deki arkadaşlarımıza düşman değiliz onların rakipleriyiz. Millet memleket davasında biz de varız. İktidarın yaptığı ve halkımızın memnun olduğu ne kadar iş varsa onları yapıp devam edeceğiz, yapıp da pahalıya mal ettiklerini daha ucuza mal edeceğiz, yanlış yaptıklarının yerine daha doğru, daha güzel olanını yapacağız.” dedi.

yavuz-agiralioglu-3-001.jpg

Ağıralioğlu, Türkiye’de bir seçim hissiyatının emareleri olduğunu belirterek, “Erken seçim olacak mı sorusuna “Cumhur İttifakı ‘2023’ diyor, yaptıkları işlere bakınca bunların seçim hazırlığı olduğuna dair tarafımızdan kanaat var. Biz muhalefet partisiyiz, muhalefet partileri seçimden kaçmaz.” diye konuştu.
HDP’nin kapatılması konusuna da değinen Ağıralioğlu şöyle devam etti; ” HDP dâhil, Türkiye’de kim teröre bulaşırsa, kim terörden medet umarsa, kim çocuklarımızın katillerine göz yumarsa hukukun onları cezalandırmasını isteriz.

Dolayısıyla bu memlekette hukukun üstünlüğüne dair bir ülke kuracaksak herkes bilecek ki “Kanunu kuralı ihlal edersem kanun gereğini yapar”. İYİ Parti’nin bu açıdan siyasi koordinatları çok nettir. Bizden teröre ve terörizme müsamaha gösterecek bir tane adam çıkmaz. Herkes haddini bilsin. Şehitlerimizin yüzüne bakamayacağımız, onların bıraktıkları mukaddes emanetleri evlatları, analarına babalarına yüzümüzü kara edecek bir alçaklığa asla müsaade etmeyiz.”

yavuz-agiralioglu-1.jpg


Ağıralioğlu, siyasetin içerisinde iftiralar atıldığını ve ilk defa iftiralar gördüğünü anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben Sayın Cumhurbaşkanına sağlıklı sıhhatli ömür dilerim. Cumhur İttifakı’nın bütün unsurlarına Devlet beye de ömür diliyorum. Bize attıkları iftiraların, iftira olduğunu görüp öyle ölsünler. İktidara geldiğimiz zaman Kandil’e ne yaptığımız görsünler öyle ölsünler. Terörle nasıl mücadele edilir gösterelim. Bizim hakkımızla Allah’ın huzuruna çıkmasınlar. Bütün İYİ Partililerle helalleşsinler, “Biz size iftira attık hakkınızı helal edin” desinler öyle ölsünler.

Allah’ın huzuruna bize PKK’lı olmak iftirasını atan Müslümanlar olarak çıkmasınlar ömürleri uzun olsun. Devlet nasıl yönetilirmiş göstereceğiz, PKK ile nasıl mücadele edilir göstereceğiz, Kandil’e ne yapılırmış göstereceğiz. Aşağıda PKK devleti kuruyor, Suriye’de kurabiliyorlar mıymış göstereceğiz. Teröre kim bulaşırsa, hukuk kim olduğuna bakmasın, gözünün yaşına bakmasın gereğini yapsın.”

yavuz-agiralioglu-2.jpg

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, basın toplantısının ardından İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz ve partililer ile birlikte Lise Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.