Engin Dinç

Engin Dinç

Yanlış Enformasyon Stratejisi Kullanıyoruz!

A+A-

Filistin'in yaşadığı Siyonist Terörizm sorunu ile alakalı Türkiye içerisinde özellikle sosyal medyada yanlış enformasyon stratejisi kullanılıyor. Her ne kadar X (Twitter) üzerinden yapılan paylaşımlarda 'erişim engeli yok' diyorsak da algoritmaya baktığımızda karşımıza sadece Filistinlilerin öldüğü görüntüler çıkıyor. Sanki bu yaşanan bir savaş değil, Hamas hiç bir karşılık veremiyor, Hamas düşmanlarına hiç zarar veremiyor gibi karşımıza sadece Filistinli ve özellikle çocukların ölüm videoları çıkıyor. Bu nedenle de Filistin'e destek veren herkesin bilinçaltına psikolojik harp yöntemiyle verilen mesaj; 'eğer Filistin'e destek verirseniz sonunuz bu olur, hep siz ölürsünüz, sürekli sizi öldüreceğiz' mesajlarıdır.

Sosyal medyada ölen bebeklerin videolarını paylaşmanın hiçbir faydası olmadığı gibi psikolojik olarak yıpranmamıza neden olacak ve düşman karşısında daha çok zayıflığa uğrayacağız. Evet paylaşımların asıl amacının 'orada bir insanlık suçu işleniyor' demek olduğunu ben de biliyorum ama bu durumun sadece biz değil bütün dünya farkındayken orada göz göre göre insanlık suçu işlenmesine bütün dünya izin veriyor, göz yumuyor. Demek istediğim bizim sosyal medyada önümüze düşen bu videoların binlerce kat fazlasını ve medyaya yansımayanlarını dünyadaki bütün devlet başkanları istihbarat teşkilatları vasıtasıyla buluyor, görüyor ve izliyorlar. Bu duruma ses çıkartan veya çıkartmayan hiçbirini ayırt etmeden söylüyorum, hepsi orada bir savaş suçu işlendiğinin farkında.

Filistin'in başındaki Siyonist Terörizm sorununun hızlıca çözülmesi için yürütülmesi gereken doğru enformasyon hiçbir vasfı olmayan, kukla devlet başkanı Netanyahu ile İsrail ordusu arasındaki sürtüşmeyi doğru kullanmak, İsrail ordusunu Netanyahu'ya karşı ayaklanmasını sağlamak ve İsrail'in bir askeri darbeyle Netanyahu yönetiminin ortadan kaldırılmasını sağlamak yönünde olmalıdır.

Bunun yanında Müslümanlar ile Musevileri karşı karşıya getirmek yerine Siyonizm ile Musevileri karşı karşıya getirmek gerekiyor çünkü hiçbir Museviler barış içerisinde yaşayacağı; evlatlarıyla, ailesiyle, inancıyla huzur içerisinde yaşayacağı toprağın kana bulanmasını istemiyor. Bu yüzden Museviler de Siyonizme karşı çıkıyorlar. Bakımdan Museviler üzerinde enformasyon çalışması yaparak Musevilerin Siyonizme ve Netanyahu yönetimine karşı ayaklanması sağlanmalıdır.

Ve ayrıca bugün veya yarın ama bir gün mutlaka Netanyahu savaş suçlusu olarak uluslararası mahkemelerde yargılanacak ve ağır cezalara çarptırılacak. Sadece Netanyahu değil belki de dünyanın birçok yerinde sırf onun yüzünden birçok İsrailli ülkelerden kovulacak, birçok Musevi dinini yaşayamayacak duruma gelecek. Ve hatta bugün Netanyahu'yu destekleyen, onun lehine dezenformasyon çalışması yapan Avrupa ve Amerikan medyasındaki gazetecilerin sonu da onun sonu gibi olacak ve onlar da insanlık suçlusu olarak yargılanacaklar.

Bugün yapılması gereken doğru enformasyon bütün dünyaya bu üç maddenin net şekilde anlatılması, özellikle İsrail ordusu üzerinde Netanyahu'ya karşı enformasyon çalışması yürütülmesi, İsrail halkının uyandırılması ve gerek Avrupa, gerekse Amerikan medyasında Siyonizm için çalışan gazetecilere çok yakın gelecekte insanlık suçlusu olarak yargılanabilecekleri hatırlatılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar