Yangınla mücadele ekibini yalnız bırakmadılar

Yangınla mücadele ekibini yalnız bırakmadılar

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Taşdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı’nda yangınla mücadele ekibini ziyaret etti.

A+A-

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Taşdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı’nda yangınla mücadele ekibini ziyaret etti.

Başkan Taşdemir ziyaretti yaptığı açıklamada “ Tüm ülke olarak zor bir dönemden geçmekteyiz, orman yangınları tüm ülkemizi üzüntü ve endişeye boğdu. Bu nedenle Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığında, AK Parti Yozgat Gençlik Kolları olarak yangınla mücadele ekibimizi ve emniyet güçlerimizi ziyaret ettik.

Milletlerin paylaştıkları güzel günleri olduğu gibi acı ve kederli günleri de oluyor. Bu topraklarda bizi millet yapan değerlerde aslında bu paylaştığımız duygu ve düşünceler değil mi? Bugün hepimiz ormanlarımızda meydana gelen yangınlara baktığımızda o bölgede yaşamamamıza rağmen kendimizi rahat hissetmiyorsak, bu vatana olan bağlılığımızdan dolayıdır. Bu his, merhametin, sağduyunun ve millet olmanın bir yansımasıdır. Kanaatimce ülkemizi en iyi tanıtan yaklaşımların başında da bunlar vardır.

genclik2-768x576.jpg

Ormanlar bu büyük milletin zihninde, sadece toprağımızın faydası, küresel ekolojik konuların bir unsuru ya da turistik bir değer değildir. Her bir ağaç dinimizce bize ahiret rızkı, Peygamber Efendimiz (s.a.v )‘in kıyamet kopmakta bile olsa elinizdeki fidanı dikin şeklindeki öğüdü, Osman Gazi’nin imparatorlukla müjdelendiği rüyası, Fatih Sultan Mehmed’in bir ağaç için dahi yasa koyduğu önemi göstermektedir. Büyük devletler kuran, büyük mücadeleler veren ecdadımız, adeta bir çınar ağacının dalları gibi serpilmiş ve her yöne uzanmıştır. Bu tarihin, bu inancın ve kültürün bizi birleştirmesi gereken bir felaketle birkaç gündür mücadele etmekteyiz. Eminim ki bu zorlu şartlar milli duruşumuza halel getirmeyecektir. Ancak içerde ve dışarda ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Ak Parti hükümetinin bu birlik ve bütünlüğü temsil etmesine sekte vurmak isteyenler bulunmaktadır. Bunların derdi ne vatandaşın tenceresinde ne kaynadığıdır ne de bağında, bahçesinde, dağında yanan ağaçlarıdır, olamaz. Bunların derdi yangına su dökmek değildir, bunların derdi yangın söndürme faaliyetini desteklemek değildir. Bunların derdi bu milletin hassasiyetlerinden beslenerek bu millete zarar vermektir. Bunların derdi milletine, ülkesine hizmet için gece gündüz demeyenlere, iftiralar atmak, emeğine hakaret etmek, bedel ödetmektir.
Milletimizin değerlerine ve ülkesine bağlılığına olan inancımla söylüyorum ki, vatandaşımız ortaya koyulan kirli ittifakların ve sergilenen şovların aslını görmektedir. Umarım bu birlik ve beraberliğin gücünü görenler de gereken dersi alırlar. Bu kesimler her ne yaparsa yapsınlar AK Parti bugün Gençlik Kolları ile Çamlığımızda nöbette olduğu gibi Türkiye’nin geleceğini kollamaya, gözetmeye devam edecektir.