Vatandaşlara “İndir şu arka ayaklarını" diyen Eski Yozgat Vali Yardımcısı hakkında talimat verildi

Vatandaşlara “İndir şu arka ayaklarını" diyen Eski Yozgat Vali Yardımcısı hakkında talimat verildi

Kısıtlama ihlali yapan bir işletmede vatandaşları azarlayan Yozgat’ta Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan 2007-2010 yılları arasında Yozgat Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldı.

A+A-

Koronavirüs denetimleri sırasında, kısıtlama ihlali yapan bir işletmede vatandaşları azarlayan Yozgat’ta Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan 2007-2010 yılları arasında Yozgat Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldı.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ‘Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri’ konulu genelge kapsamında Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde dernek lokalleri denetlendi. Dernek lokallerine yapılan denetimlere Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban başkanlık etti.

icisleri-bakan-yardimcisi-muhterem-ince-cerkezkoy-kaymakami-atilla-selami-abban-hakkinda-sorusturma-acildi-1616868790.jpg

 VATANDAŞLARI AZARLADI

Kaymakam Abban Abban’ın kısıtlama ihlali yapan bir lokalde, masada oturanlara yönelik tavrı tepki çekti.

"İNDİR ŞU ARKA AYAKLARINI..."

Sözkonusu kişilere derneğe üye olup olmadıklarını soran Abban, aldığı cevaptan sonra “Bak ‘üye değiliz’ diyor, bira ve sigara içiyor. İşlem yapın… Gördüm, seni dışarıdan gördüm. İndir şu arka ayaklarını… İşlem yapın, kapatın burayı. Hemen kapatın.” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgın yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korovirüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarı ile sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid- 19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belli olan bir iş yerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren kaymakamımız hakkında ilgili birimlerce gerekli soruşturma başlatılmıştır" ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, koronavirüs denetimi yaparken, dışarıdan gördüğü işletmenin Covid- 19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemiş ve bu sırada sandalyede oturan vatandaşla girdiği diyalogda "İndir şu arka ayağını" ifadesini kullanmıştı. Abban'ın kameraya yansıyan sözleri tepkilere neden oldu.

 

İlgili Haberler