Vali Ziya Polat'tan Yozgat'a çağrı! Yarın saat 11.11'de buluşalım

Vali Ziya Polat'tan Yozgat'a çağrı! Yarın saat 11.11'de buluşalım

Yozgat Valisi Polat, vatandaşları fidan dikmeye davet etti. 81 ilde, yarın Saat 11.11'de, fidanlar, dikim için belirlenmiş olan alanda toprakla buluşturulacak.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ve yurt çapında büyük ilgi ile karşılanan kampanya kapsamında 81 ilde, yarın Saat 11.11'de, fidanlar, dikim için belirlenmiş olan alanda toprakla buluşturulacak.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 il ile birlikte Yozgat’ta da eş zamanlı gerçekleştirilecek fidan kampanyası destek beklediklerini kaydetti. Vali Polat, yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek ‘Milli Ağaçlandırma Kampanyası’na vatandaşların en üst düzeyde destek vereceğine inandığını söyledi.

Vali Polat, vatandaşları saat 11.11'de, fidanları toprakla buluşturmak hedefi ile başlatılan ''Geleceğe Nefes Ol'' kampanyasına katılmaya davet etti.

Ormanların, yaşadığımız dünyanın oksijen kaynağı olmasının yanında, erozyon, kuraklık ve sel felaketlerini önlediğini, yabani hayvanların evi olduğunu, insanların beden ve ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkileri bulunduğunu belirten Vali Polat, ''Ormanlar dünyamızın akciğerleridir. Bu nedenle dikilecek bir fidanın bile dünyamız için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Geleceğe daha yeşil bir dünya bırakmak adına, siz de ''Geleceğe Nefes Ol''un diyorum. Tüm Türkiye'de aynı anda gerçekleştirilecek, yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı fidan dikme programına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum'' dedi.

Öte yandan Yozgat’ta fidan dikim programı Çalatlı bölgesindeki Keklik Üretim Çiftliği Ağaçlandırma sahasında gerçekleştirilecek.

Yozgat Hakimiyet