Vali Polat'tan Yozgat esnafına uyarı

Vali Polat'tan Yozgat esnafına uyarı

Yozgat Valisi Ziya Polat, her hafta Çarşamba günü kurulan semt pazarını ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, her hafta Çarşamba günü kurulan semt pazarını ziyaret ederek pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Pazarcı esnafı ile işleri hakkında sohbet eden Vali Polat, esnaf ve vatandaşları Kovid-19 tedbirleri konusunda uyardı.

vali3-2-768x432.jpg

Vali Polat, “Özellikle bu dönemde vatandaşlarımız pazardan sebze ve meyve alırken tezgahlardaki meyve ve sebzelere dokunmamalı. Çünkü virüsün temasla bulaşması nedeniyle esnafın vermesi daha sağlıklı olur. Ayrıca aşılarını tamamlamayan vatandaşlarımızın biran önce aşılarının yapılmasını öneriyoruz. Çünkü salgından kurtulmanın tek çaresinin aşıdır. Bütün vatandaşlarımızın, yaşlı genç demeden aşı olmalarını istiyoruz. Maske, mesafe ve temizlik konusunda tedbirler devam etmektedir. Halkımızın bu tedbirlere ve kurallara uymalarını istiyoruz. Unutmayalım sağlık hepimiz için önemlidir. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için bu hususlara dikkat etmemiz gerekiyor.”dedi.