Umuda yolculuk başlıyor! Dualarımız Yiğit Alp Avşar için..

Umuda yolculuk başlıyor! Dualarımız Yiğit Alp Avşar için..

Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası Yozgatlı Yiğit Alp'in tedavisi için gerekli miktarın tamamlanmasıyla birlikte iyileşmek adına çıktığı yolculuk başladı.

A+A-

Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası Yozgatlı Yiğit Alp’in tedavisi için gerekli miktarın tamamlanmasıyla birlikte iyileşmek adına çıktığı yolculuk başladı.

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu (İYF) tarafından Yiğit Alp’in eksik kalan tedavi masrafları tamamlanmıştı. Bunun sonucunda umuda yolculuğunun başladığı Yiğit Alp’in vizesi alındıktan sonra Amerika'nın Teksas eyaletine gidecek.

Yiğit Alp’in babası Emre ve annesi Şeyma Avşar sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunarak kampanyaya destekte bulunup Yiğit Alp’e umut olan herkese teşekkür etti.

60984b37bd1b2.jpg

"İYİ Kİ VARSINIZ, UMUDUMUZA ORTAK OLDUNUZ"

Geride kalan diğer SMA hastalarının da unutulmaması gerekildiği vurgulayan çift şu açıklamada bulundu; "Umuda yolculuğumuz başladı. Çarşamba günü İstanbul'a gidiyoruz. Perşembe vize randevumuz var. Vizeyi aldıktan sonra uçuş tarihimiz netleşecek. Allah nasip ederse Teksas yolculuğumuz başlayacak. Duygularımız karmakarışık. Solunum cihazına bağlı bir bebeğiniz varsa yolculuk sanıldığı kadar kolay değil. Bin bir türlü kaygılarımız var. Tedbir bizden takdir Rabbimden. Sen koru, kolla, kolaylaştır Ya Rab. Gönül isterdi ki bu yolculuğa çıkmak zorunda kalmayalım, nefes alamıyor diye parka bile götürmeye korktuğumuz yavrumuzu okyanus ötesine götürmek zorunda kalmayalım. Kendi vatanımızda alabilelim bu tedaviyi ama şartlar şuanda bunu gerektiriyor. Evlat deyince akan sular durur. Gerekirse dünyanın öteki ucuna gidilir. Yeter ki kendimizde daima savaşacak, mücadele edecek gücü, inancı bulalım. Her ne olursa olsun içimizde yavrumuzu tedaviye götürmenin tarifsiz mutluluğu var. Bu mutluluğa vesile olan herkesten Rabbim iki cihanda razı olsun. Bundan sonrası için dualarınızı eksik etmeyin inşallah. Hayırlısı ile tedavimizi alıp, maksimum fayda görelim Allah'ın izniyle, sizlerin duasıyla.  Ve her şeyden önemlisi geride kalan yavrularımızı unutmayalım lütfen. Onların tek umudu sizin gibi merhamet sahibi yürekler. İyi ki varsınız iyi ki umudumuza ortak oldunuz."

"HIZIR GİBİ YETİŞTİ"

Yiğit Alp’in tedavisine kısa bir süre kala tedavi için gerekli miktarın eksik kısmı İYF İşadamları Komisyon Üyesi hayır sever iş insanı Mustafa Karacabey tarafından tamamlanarak kampanya bitirilmişti. Kampanyanın bitirilmesi sonrasında Yiğit Alp’in annesi Şeyma Avşar, inanamadıklarını vurgulayarak  Mustafa Karacabey için, "Hızır gibi yetişti" yorumunu yaptı. Anne Avşar, "İnanılmaz heyecanlıyım. Ne yaşadığımızı bilemiyoruz bile. Rüyada gibiyiz. Çok şükür ki inandık ve Rabbim bize inandığımızı nasip etti. Planlar yapıyoruz. Şu gün biter diye ve hala canlı yayınlarımıza ünlüler bulmaya çalışıyorduk. Ama sağ olsun Hızır gibi bir el yetişti bize. 1 senedir emek gösteriyoruz. Bizler sadece anne, babayız ve bir anne ve babanın neler yapabileceğine dair sınırının olmadığını gördük. İnşallah önce Yiğit Alp sonra da hepimiz derin bir nefes alacağız. Görünen ve görünmeyen o kadar çok kahramanı var ki Yiğit Alp’in hepsinden Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.