Ülkü Ocakları’ndan kurban bağışı kampanyası

Ülkü Ocakları’ndan kurban bağışı kampanyası

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Şahbaz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın başlattığı Kurban Bereketi Paylaşmaktır Kampanyası’nı duyurdu.

A+A-

Yozgat Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Şahbaz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın başlattığı Kurban Bereketi Paylaşmaktır Kampanyası’nı duyurdu.

Başkan Şahbaz, Ülkü Ocakları, kurban bağışlarınızı vekaleten keserek sizlerin adına; şehit ailelerine, ihtiyaç sahiplerine ve Türk Dünyası’nın çeşitli bölgelerinden ülkemize gelmek zorunda kalmış soydaşlarımıza ulaştırdıklarını söyledi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Bir” olan Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma kültürünün artması hususunda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir diyen Şahbaz; “Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamış nerede feryat eden bir mazlum soydaşımız veya dindaşımız varsa ona el uzatılmış, nerede zulümlerle sınanan bir kardeşimiz varsa ona kucak açılmış ve soydaşlarımız hiçbir şart ve koşul altında yalnız ve sahipsiz bırakılmamıştır. Yüce Türk milletinin Adriyatik’ten Çin Seddi’ne birlik ve beraberlik içerisinde istikbale daha emin adımlarla yürümesi, kültürel alışverişin daha da artması, gönül köprülerinin kurulması, Turan idealine bir adım daha yaklaşılması bu çalışmalarımızın amaçlarındandır. Bu düşünceler ile Kırım’dan Bosna’ya Doğu Türkistan’dan Türkmeneli’ne, Kırgız Türkleri’nden müteşekkil Ulupamir Köyü’nden, Afganistan’a ve yurt içerisindeki ihtiyaç sahiplerimize yönelik kurban kesimi gerçekleştirerek beraberliğimizin daim olduğunu, asla yalnız olmayacaklarını ve her şart ve koşul altında Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımızla bir ve beraber olduğunu kendilerine ilettik. Bu sene de aynı iman, aynı inanç ve kararlılıkla vekâleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.