Uğur Bektaş, yeniden başkan seçildi

Uğur Bektaş, yeniden başkan seçildi

Yozgat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş, tek liste halinde girdiği Olağan Genel Kurulu Toplantısında güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

A+A-

Yozgat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş, tek liste halinde girdiği Olağan Genel Kurulu Toplantısında güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Belediye Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısına; TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Milletvekili Ali Keven, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çıtak, Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Yozgat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hacı Selvi, BBP İl Başkanı Kemal Korkmaz ve İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, katıldı.

Olağan Genel Kurulda gündem maddelerinin okunması, divan başkan ve üyelerinin seçilmesi delegelerin oyuna sunuldu. Yapılan seçimde tek liste halinde yapılan seçimde mevcut başkan Uğur Bektaş, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Başkan Bektaş, yaptığı konuşmada; kendisini yeniden başkanlık görevine layık gören bütün üyelerine teşekkür etti.

100 MİLYON KREDİ KULLANDIRDIK

Başkan Bektaş, “Bilindiği üzere 2020 yılı mart ayı itibariyle ülkemizde başlayan covid-19 salgını süreciyle birlikte hepimiz için zor bir dönem başlamıştır. Geride bıraktığımız yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde tüm kesimler salgından oldukça olumsuz etkilenmiş ancak bu olumsuz durumdan en büyük pay esnaf ve sanatkarımıza düşmüştür. Yozgat esnaf kefalet kooperatifi olarak bu zor süreçte esnaf ve sanatkarlarımıza destek olabilmek için büyük çaba sarf ettik. İş yerleri uzun süre kapalı olan esnaf ve sanatkarımızı ayakta tutabilmek için özveriyle çalışarak 100 Milyon TL (100 trilyon) kredi kullandırdık. Bizleri her zaman olduğu gibi ve özellikle bu süreçte yalnız bırakmayan sayın genel başkanım Abdulkadir Akgül bey’e teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.”dedi.

KREDİ BORÇLARINA YÖNELİK İKİ KEZ YAPILANDIRMA İMKANI SAĞLANDI

“Sayın genel başkanımın çabalarıyla kredi borçları tahsil yoluna gidilmediği gibi 2020 ve 2021’de olmak üzere iki kez yeniden yapılandırma imkanı sağlandı.” diyen Bektaş, “Bu şekilde esnaf ve sanatkarımız büyük bir gecikme faiz yükünden kurtulmuş oldu. Bu süreçte hiçbir ortağımız aleyhine herhangi bir yasal takip gerçekleştirmedik. Ayrıca vadesi gelmemiş borçlar için sayın genel başkanımın çabaları ve sayın cumhurbaşkanımızın müsaadeleriyle üç kez erteleme sağlanmıştır. Zaman içerisinde piyasa şartları nedeniyle artan faizlere rağmen daha önce yüzde 4,5 faiz oranıyla kullandırılan krediler faiz oranı artışından etkilenmeyerek aradaki faiz farkı hazine tarafından karşılanmıştır. Bu zorlu dönemde siz kıymetli ortaklarımızla birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek kooperatifimize yakışır bir başarıya imza attık. Hiçbir ortağımızı mağdur etmeden kredi taleplerini en hızlı şekilde sonuçlandırmak için var gücümüzle çalıştık. Talep eden her ortağımıza risk gruplarına göre belirlenen kredi kullandırım üst sınırı olan ve en yüksek limit olan 225 bin TL kredi kullandırdık. Bu süreçte bizimle birlikte uyum içinde çalışan ve taleplerimize en hızlı şekilde cevap veren özveriyle çalışan başta Halk Bankası şube müdürümüz sayın İdris Dişli’ye tüm Halk Bankası personellerine şükranlarımı sunarım. Genel kurulumuzun ilimize, esnaf ve sanatkarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”şeklinde konuştu.

Yozgat Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Başkan Uğur Bektaş,

Yönetim kurulu: Nuri Tinel, Atilla Saygı, Murat Nefesli, Sadık Öcal,

Denetim Kurulu: Osman İçme ve Bünyamin Doğan