Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili Yozgat'tan açıklama yapıldı

Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili Yozgat'tan açıklama yapıldı

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sosyal medya ve bazı sitelerde çıkan asılsız iddialara karşı bir açıklama yaparak, seçim öncesi çamur at izi kalsın mantığının yürütüldüğünü belirtti.

A+A-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, sosyal medya ve bazı sitelerde çıkan asılsız iddialara karşı bir açıklama yaparak, seçim öncesi çamur at izi kalsın mantığının yürütüldüğünü belirtti. Başkan Coşar, son zamanlarda gerçeklikten uzak haberlerin yayıldığını ifade ederek, şeffaf belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Gökhan Coşar'ın yaptığı yazılı açıklamada, belediye başkanlığı görevine gelmeden önce ve göreve geldikten sonra yaşadığı topraklara bağlılığını vurgulayarak, her seçim döneminde ortaya atılan karalama kampanyalarının çamur at izi kalsın mantığını yansıttığını belirtti. Başkan Coşar, şu ifadelerle açıklamalarını sürdürdü:

"Sosyal medya ve bazı medya organlarında çıkan haberlerin gerçeklikten uzak olduğunu belirtmek isterim. Şahsım, ailem, evim ve işim Boğazlıyan'dadır. Bu topraklarda doğdum, büyüdüm ve hizmet sevdasıyla hemşehrilerimizin teveccühüyle belediye başkanı seçildim. Şeffaf belediyecilik anlayışımız doğrultusunda herkese eşit hizmet sunmaya çalışıyoruz."

Başkan Coşar, iddiaların temelsiz olduğunu ve seçim öncesi çıkan bu haberlerin çamur at izi kalsın mantığıyla ortaya atıldığını dile getirerek, şunları söyledi:

"Söz konusu iddialarda geçen miktarları misliyle şahsım ve ailem deprem bölgesine bağış olarak yapmıştır. Bu yardımlar, temel ihtiyaçları karşılamak amacıyla toplanmış ve depremzedelere ulaştırılmıştır. Bu süreçte, depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını hafifletmek adına devletimizin bütün kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalıştık."

Ayrıca, belediyenin sosyal faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen projelerin de çarpıtıldığını belirten Coşar, şunları ekledi:

"Belediyemizin sosyal faaliyetleri kapsamında yapılan hoş geldin bebek projeleri, ramazan aylarındaki yardımlar ve evde bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımıza yönelik malzeme tedarikleri, asılsız iddiaların aksine depremzedeler için toplanan yardımlar değildir."

Başkan Coşar, asılsız haberlere karşı hukuki yollara başvurma hakkını saklı tuttuğunu belirterek, "Hemşehrilerimizin beklentisi hizmet üretmek, sorunlara çözüm bulmak, yaşam kalitesini artırmak, istihdama katkı sağlamak ve ulaşılabilir olmaktır. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

İlgili Haberler