Türkiye'nin ilk Milli Parkında yangın nöbeti

Türkiye'nin ilk Milli Parkında yangın nöbeti

Türkiye’nin turizm merkezleri başta olmak üzene 20'ye yakın noktada başlayan ve 3 kişinin ölümüne neden olan orman yangınlarının ardından Yozgat Belediyesi itfaiye ekipleri gece nöbeti tutarken, sabotaj ihtimaline karşı tüm alanda dronlar alçak uçuş yaptı

A+A-

Türkiye’nin turizm merkezleri başta olmak üzene 20'ye yakın noktada başlayan ve 3 kişinin ölümüne neden olan orman yangınlarının ardından Yozgat Belediyesi itfaiye ekipleri teyakkuza geçti. Belediye Başkanı Celal Köse’nin talimatı ile birlikte Türkiye’nin ilk Milli Parkı Çamlık’ta gece sabotaj ihtimaline karşı dronlar tüm alanda alçak uçuş yaparken, itfaiye ekipleri de muhtemel bir yangına karşı tetikte bekleyerek, eli yüreğinde bekleyen Yozgat halkının yüreğine su serpti.

Türkiye birçok ilde çıkan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Antalya’nın Manavgat ve Akseki ilçeleri, Muğla’nın Marmaris ve Köyceğiz ilçeleri, Adana, Osmaniye, Mersin ve Kayseri’de yangınlar devam ederken gece Yozgat’ta tam anlamıyla yangın alarmı verildi.

2-012.jpg

SABOTAJ İHTİMALİNE KARŞI DRONLAR ALÇAK UÇUŞ YAPTI

Yozgat Belediyesi Başkanı Celal Köse’nin talimatı ile Çamlık’ta başlatılan gece nöbetinde Belediye Basın Birimi Sorumlusu Kadir Can dronla alan taraması yaptı. İtfaiye ekipleri Türkiye’nin ilk Milli Parkı Çamlık içerisinde gece boyunca teyakkuzda beklerken, dronlar sabotaj ihtimalini ortadan kaldırmak için alçak uçuş yaptı. Gece saat 2.30’da kadar bölgede tarama yapan ekiplerin bu hassasiyetinin devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Celal Köse, çıkan yangınlardan çok büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Çamlık Yozgat’ımızın gözbebeği o nedenle çok dikkatli olmak ve ülke genelinde yaşanılan talihsiz bir olayla karşılaşmamak adına ekiplerimizi gece bölgeye gönderdik. Dikkatimizi ve önlemlerimizi en üst seviyede tutarak böyle talihsiz olaylarla karşılaşmamak istiyoruz. İnşallah Türkiye’nin diğer bölgelerinde çıkan yangınlar en kısa sürede söndürülür ve varsa sorumluları en kısa zamanda bulunarak adalete hesap verirler” dedi.

İlgili Haberler