Türkiye genelinde ilk yardım eğitim seferberliği başlatıldı

Türkiye genelinde ilk yardım eğitim seferberliği başlatıldı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından “Görevimiz İlk Yardım” sloganı ile ülke genelinde “İlk Yardım Eğitimi Seferberliği” başlatıldı.

A+A-

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından “Görevimiz İlk Yardım” sloganı ile ülke genelinde “İlk Yardım Eğitimi Seferberliği” başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “İlk yardım eğitim seferberliği” konusuna yer verildi.

Bakan Selçuk’un İlk Yardım Eğitimi Seferberliği” projesinin çevrim içi tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Proje kapsamında önümüzdeki 3 ayda ilk etapta 260 bin öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesini hedefliyoruz.” dedi.

Çocukların iyi bir eğitim almaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Selçuk, okula gelen her öğrenciye güvenli bir ortam sunma ve var olan şartları, gelişen imkânlar dâhilinde iyileştirme sorumluluğunda olduklarını belirtti. Okulda tehlikeli ve ani bir durumda öğretmenlerin uygulayacağı ilk ve ivedi sağlık desteğinin kritik önem taşıdığına dikkati çeken Selçuk, çocukların güvenliğini daha da artırmak amacıyla bugün büyük bir “İlk Yardım Eğitimi Seferberliği” başlattıklarını kaydetti.

Yozgat İl Milli Yusuf Yazıcı’da konuya ilişkin açıklamasında şu bilgileri verdi: “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un başlattığı seferberlik kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimine bağlı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bünyesinde açılan İlk Yardım Eğitim Merkezimizde öğretmen ve okul yöneticilerimize yönelik Sağlık Lisesi Meslek Dersleri öğretmenlerimiz tarafından ilk yardım eğitimlerimiz verilmektedir. Seferberlik öncesinde de 1000 öğretmenimize İlk Yardım Eğitimi verilmiş olup, seferberliğin ardından 261 öğretmenimiz İlk Yardım Eğitimini alarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Eğitimlerimiz devam etmekte olup, seferberliği başlatan Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a ve eğitimlere katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.”