Türkiye genelinde 8'incisi Yozgat'ta! Büyük ilgi gösteriliyor

Türkiye genelinde 8'incisi Yozgat'ta! Büyük ilgi gösteriliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması amacıyla kurulan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, Yozgat'ta büyük ilgi görüyor.

A+A-

Yozgat'ta Kurulan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Çocuklara Hayatı Öğretiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması amacıyla kurulan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, Yozgat'ta büyük ilgi görüyor. 0-6 yaş grubundaki bebek ve çocuklara yönelik özel etkinliklere ev sahipliği yapan kütüphane, aynı zamanda annelere çeşitli konularda uzmanlar tarafından bilgi veriyor.

Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Müdürü Halime Yıldırım, göreve başlayalı yaklaşık bir ay olduğunu belirterek, bu süre zarfında kütüphanenin Yozgat halkı için büyük bir avantaj olduğunu ifade etti. 16 yıldır çocuklarla ve ailelerle iç içe olduğunu belirten Yıldırım, geçmiş deneyimlerini kullanarak kütüphanede düzenlenen etkinlikleri planladıklarını dile getirdi.

Yıldırım, “Yozgat’ta kurulan Bebek ve Çocuk Kütüphanemizde hiçbir ücret almıyoruz. Bu durumda Yozgat halkı için çok büyük bir avantaj gerçekten. Kütüphanemiz haftanın 6 günü hizmet veriyor. Cumartesi dahil her gün sabah 8.30'da açılıyor, 17.30'da kapanıyor. Randevu sistemi ile çalıştığımızdan dolayı her gün ailelere, çocuklara farklı etkinlikler gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Her yaş grubuna hitap eden etkinliklerin düzenlendiği kütüphanede, çocuklar hem bilgi kazanıyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor. Yıldırım, özellikle annelerle birlikte gerçekleştirilen etkinliklerde çocukların güvenli bir ortamda bir araya gelip sosyalleşebildiğini vurguladı. Ayrıca, cuma günleri düzenlenen değerler eğitimiyle çocuklara hayatın temel prensipleri aşılanıyor.

Eğitimler öncesinde velilere anket çalışması yaptıklarını belirten Yıldırım, “Veli eğitimlerinde başlamadan önce bir anket çalışması yaptık. Bu anketimizde yapacak olduğumuz konu başlıklarımızı sıraladık. Ve her konu başlığımıza bir numara verdik. Ebeveynlerimize anketimizi sunarak hangi konuda eğitim almak istediklerini sıralamalarını istedik. Biz de gelen anket sonuçlarını ele alarak ona göre eğitimler düzenliyoruz. Böylece daha verimli ve katılımcılara uygun eğitimler sunmuş oluyoruz” dedi.

Son olarak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftci'ye teşekkür eden Yıldırım, kütüphanenin başarısında emeği geçenlere minnettarlığını ifade etti. Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, Yozgatlı çocuklara hayatı öğrenme ve eğlenceli bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarak ailelerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler