Türkiye Gençlik Vakfı Yozgat İl Temsilciliği'nden çok sert tepki

Türkiye Gençlik Vakfı Yozgat İl Temsilciliği'nden çok sert tepki

TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Başkanı Ömer Yağmur, İstanbul’daki Adalar Gençlik Merkezi’nin 2018 yılında İBB ile 10 yıllık sözleşme imzalandığını hatırlatarak, şu anki İBB yönetiminin hukuksuzca tek taraflı olarak sözleşmeyi fes ettiğini söyledi.

A+A-

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilcisi Başkanı Ömer Yağmur, İstanbul’daki Adalar Gençlik Merkezi’nin 2018 yılında İBB ile 10 yıllık sözleşme imzalandığını hatırlatarak, şu anki İBB yönetiminin hukuksuzca tek taraflı olarak sözleşmeyi fes ettiğini söyledi.

TÜGVA İl Temsilcisi Ömer Yağmur, beraberinde bazı STK temsilcisi ve üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında; TÜGVA’tahliye için açılmış bir mahkeme kararı bulunmadığını söyleyen Yağmur, şunları kaydetti: “İstanbul Şehir Hatları Tic. AŞ arasında İstanbul Adalar Gençlik merkezimiz için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalanmış, Günümüz İBB yönetimi sözleşmeyi, hukuksuzca tek taraflı feshetmiştir.Akabinde, hukuksuzca binamızı işgal etmiş, zabıtalar vakfa ait olan eşyalarımızı gasp etmiş, arkadaşlarımız darp edilmiştir.

Altını çizerek belirtelim ki, bırakalım tahliye kararını TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır. Gelinen son süreçte, yasal mercilerin vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır. Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen etki alanı olan bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş, trol hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır.”

“Bir siyasi parti genel başkanı tarafından vakfımıza küfür edilmiştir.” diyen Yağmur, “Bu küfürü sahibine iade ediyoruz. Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz. Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bir yerlerden elde ettikleri yalan yanlış bilgilerle tamamen masa başında hazırlanmış asılsız ve sahte belgelerle sözde gazetecilerin, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanlarının, kimlerin fonladığı bilinen medya şirketlerinin bu sahte ve asılsız dosyalarla sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştıkları algılara, tüm şeffaflığımızla yaptığımız açıklamaların dahi çarpıtılmasına ve manipülasyonlara karşı vakur ve erdemli duruşumuzu koruyor hakkımızdaki yalan ve iftira kampanyasına karşı hukuksal tüm girişimleri yapıyoruz; tüm motivasyon ve enerjimizle gençliğimize hizmet etme yolunda durmaksızın yürüyoruz. Ülkemizin 81 ilinde gönüllümüzle birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün daha da büyüyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yeniufuk