Türkiye Diyanet Vakfı’ndan 2021 yılı Ramazan ayında 61 milyonluk yardım

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan 2021 yılı Ramazan ayında 61 milyonluk yardım

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2021 Yılı Ramazan Ayı Faaliyetleri ve Ramazan ayı temasını düzenlenen basın açıklamasıyla açıkladı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2021 Yılı Ramazan Ayı Faaliyetleri ve Ramazan ayı temasını düzenlenen basın açıklamasıyla açıkladı.

Başkan Erbaş, Ramazan ayının Allah’ın güzide bir armağanı olduğunu belirterek, Ramazanın Müslümanları insanî değerlerle ve ahlaki erdemlerle eğiten müstesna bir okul olduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 2021 Yılı Ramazan Ayı Faaliyetleri Tanıtım Programı’nda konuştu.

Her yıl Ramazan ayında İslam’ın hayat veren ilkelerinden birini gündeme taşıdıklarını hatırlatan Başkan Erbaş, “Bu sene de Ramazan ayının temasını, “Şifa Ayı Ramazan” olarak belirledik. Mümin gönüllerde on bir ayın sultanı olarak yer eden Ramazan, bütün mahiyetiyle maddi ve manevi hastalıklarımız için bir şifa kaynağıdır, şifa ayıdır.” dedi.

“YAPACAĞIMIZ YARDIMLARLA FAKİRİN, FUKARANIN İFTAR SOFRALARINDA GÖNÜLLERİMİZİ BULUŞTURACAĞIZ”

Ramazan ayının aynı zamanda bir yardımlaşma ve paylaşma mevsimi olduğunun altını çizen Başkan Erbaş, “Zekatlarımızla, fitrelerimizle, sadakalarımızla, kardeşliğimiz pekişmekte, gönüller birleşmekte ve hayat bereketlenmektedir. Salgın sebebiyle bu sene kalabalık iftar sofralarımız olmayacak ama bu durum iftarlarımızı paylaşmaya asla engel değildir. Yapacağımız aynî ve nakdî yardımlarla fakirin, fukaranın iftar sofralarında gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturacağız.” şeklinde konuştu.

“61 MİLYONLUK YARDIM YAPACAĞIZ”

Türkiye Diyanet Vakfının Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan vesilesiyle yardım organizasyonları yapacaklarını aktaran Başkan Erbaş, “‘Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin’ temasıyla yürüttüğümüz 2021 yılı ramazan programı kapsamında yurt içinde 81 il ve bütün ilçelerde, yurt dışında ise mağdur, mazlum ve muhtaç, garip, gurebâ insanların yaşadığı bölgelerde Ramazan ayının manevi iklimini yaşayacağız, yaşatmaya çalışacağız inşallah.” diye konuştu.

“Gıda, alışveriş kartı, bayramlık kıyafet gibi hazırlıklarla toplamda 61 milyon Türk Lirası yardım yapacağız.” diyen Başkan Erbaş, şunları söyledi: 

“Yardım yapmak isteyen kardeşlerimizle, yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizi buluşturacağız. Vakıfların amacı budur. Yardım yapmak isteyenlerden alır, yardıma muhtaç olanlara ulaştırır. 46 yıldır Türkiye Diyanet Vakfımız bunu en güzel bir şekilde başarmış, bundan sonra da inşallah en hayırlı hizmetleri yapmaya devam edecektir. Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu ayda fakir-fukara ve garip-gurabanın sevinci olmaya çalışacak, ülkemizde ve ihtiyaç olan yerlerde iyilik faaliyetlerinde bulunacağız. Kardeşlerimizin içtenlikle yaptıkları dualara ortak olacağız. Türkiye Diyanet Vakfımız yurtdışında 14 ülkede 25 eğitim projesiyle 10 binin üzerinde öğrenciye, ülkemizde yurtdışından gelen 5 binin üzerinde öğrenciye yurtiçinden de binlerce öğrencimize eğitim desteği vermektedir. Eğitim desteği verdiğimiz öğrenciler kendi ülkelerinde Türkiye’mizin gönüllü elçiliğini yapmaktadırlar. Bundan sonrada inşallah yapmaya devam edecekler. Onlar ülkelerinde, ülkemizin cömertliğini anlatıyorlar. Yurt dışına gittiğimiz yerlerde, kurban götürdüğümüz Ramazan yardımı götürdüğümüz yerlerde sadece bir yardım değil, sadece bir kurban eti değil ülkemizin bayrağını, milletimizin cömertliğini götürüyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı bunun için çok önemli. Vakfımız kanalıyla ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız, Ramazan ayı boyunca zekat, fitre, fidye, sadaka, gıda paketi, bayramlık kıyafet, iftarlık-kumanya gibi bağışlarını www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online yapabileceği gibi il ve ilçe müftülükleri, Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da yapabileceklerdir.” diye konuştu. 

Başkan Erbaş, sözlerini şu niyazla tamamladı: “Ramazan ayının kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

İlgili Haberler