Türkiye Diyanet Vakfı Yozgatlı ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi

Türkiye Diyanet Vakfı Yozgatlı ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi

Türkiye Diyanet Vakfı Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da hem müftülük kanalı ve Türkiye diyanet Vakfı kanalı ile 500 aileye yardım desteğinde bulundu.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da hem müftülük kanalı ve Türkiye diyanet Vakfı kanalı ile 500 aileye yardım desteğinde bulundu.
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, yaptığı açıklamada müftülüğün Ramazan ayında yürüttüğü faaliyetlere değindi.


Müftü Gülden, “Yozgat’ta bu iki kalemin dışında müftülüğümüzle irtibatta olan hayırseverler kanalı ile yürütülen hayır hizmetleri var bunların içerisinde özellikle müftülüğümüzün içerisinde bulunan külliyenin inşaatında ve ismi verilen Bilal Şahin beyefendi ve diğer hayırseverlerde olmak üzere müftülüğümüzle bağlantılı olarak vakfımızın hesaplarına girmeden gerek müftülüğümüz bağlantılı yürütülen hayır hizmetleri var bu üç kalemde bu işin yürütüldüğünü gördüm.

Müftülüğün bir Yozgat şubesi olarak yürüttüğümüz faaliyetler var birde Yozgat’ın ilçelerinde yürütülen faaliyetler var bu çerçevede ilimiz genelinde şuana kadar 500 aileye ulaşıldı 55 bin tl civarında Türkiye Diyanet Vakfına gelen market kartları var. Müftülüğümüzün belirlediği destek sunduğu bunlara ilaveten pandemi’nin getirdiği yeni şartlarla beraber geçmişte belki ihtiyaç sahibi olmayan bu yeni durumla beraber ihtiyaç sahibi haline gelen ailelerinde dâhil olduğu belirlenmiş ailelere kartlar dağıtıldı ”dedi.


BİN AİLEYE ALIŞVERİŞ ÇEKİ DAĞITILDI


Bin aileye alışveriş çekinin dağıtıldığını vurgulayan Müftü Gülden, “İlimiz genelinde 630 aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi. 420 yetim çocuklarımıza bayramlık kıyafet dağıtımı yapıldı. Toplamda il genelinde 1660 aileye ulaşmış oldu. Bundan iki yıl öncesine kadar ihtiyaç sahibi aile dediğimizde bilinen tanınan fakir ailelerdi özellikle şehrimize dışardan gelmiş göçmen durumunda olan mağdur olan ailelerdi. Esnaflarımızın da ciddi anlamda mağduriyeti söz konusu son bir yıldır virüsle beraber topluma mali anlamda sıkıntı içerisine girmiş oldu.

Bu Cuma hutbesinde zekât fitre üzerine olacak esnafımızın özellikle mali durumu iyi olanların olmayanlara dönük zekâtlarını fitrelerini yönlendirmeleri yine diğer vatandaşlarımızın bu anlamda ibadetlerini ifa ederken geçmişteki verdikleri kanalların dışında bu yeni durumun oluşturduğu ihtiyaç sahiplerini de dikkate alarak onlarında dikkate alınıp gözetilmesi onların desteklenmesi noktasında bir adım atmalarını kendilerine camii kürsülerinden anlatacağız ”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler