Türk Büro-Sen Yozgat Şube Başkanı Hacı Turan Başkal güven tazeledi

Türk Büro-Sen Yozgat Şube Başkanı Hacı Turan Başkal güven tazeledi

Türk Büro-Sen Yozgat Şubesi’nin Genel Kurul toplantısında Hacı Turan Başkal güven tazeledi.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen Yozgat Şubesi 7’inci Olağan Genel Kurulu'nda Hacı Turan Başkal yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Türk Büro-Sen Yozgat Şubesi’nin Genel Kurul toplantısına delegeler hazır bulundu. Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısına Kamu-Sen İl Temsilcisi Mahmut Kabayel, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hayati Tuncal, Türk Yerel Hizmet Sen Şube Başkanı Uğur Sağlamer, Türk İmar Sen İl Temsilcisi Kemal Başaran, Türk Kültür Sanat Sen İl Temsilcisi Kadir Coşkun, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.

Türk Büro-Sen Yozgat Şube Başkanı Hacı Turan Başkal, "Sendika hak aranan yerdir. Sendika çalışanların aile sorumluluklarını yerine getirebilmek için, yaptıkları kamu hizmetinin karşılığında insanlık haysiyeti ile uyumlu adil bir ücret, daha iyi çalışma şartları, iş güvenliği ve mesleki saygınlık için yapılan mücadelenin adıdır. Sendikacılık öncelikle ciddiyet ister, fedakarlık ister, emek ister, emeği hakkı her zeminde savunacak cesaret ister, güce ve güçlüye değil üyeler adına tavır ister" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada Türk Büro-Sen Yozgat İl Başkanı Hacı Turan Başkal tekrar başkan seçildi. Başkal, 4 dönem yürüttüğü başkanlıkta güven tazelerken, üyelerin taleplerini yerine getirmek adına gayret göstereceğini açıkladı.

Yozgat Hakimiyet