TÜBİTAK’tan Yozgat'ın projelerine destek

TÜBİTAK’tan Yozgat'ın projelerine destek

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı 2 Araştırma Projesi TÜBİTAK destek sağlayacak.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerinin “TÜBİTAK 2209-B üniversite öğrencileri sanayiye yönelik araştırma projeleri” desteklenecek.

Yozgat Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-B – Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2022/1 dönemi kapsamında hazırlanan 2 proje desteklenmeye değer bulundu.

TÜBİTAK’ın teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için alanlarında başarılı öğrencileri desteklediği, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve yeni teknolojilere öğrencilerin erişimini sağlamak amacıyla çağrıya çıktığı “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamında Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi bölümünden Elif Nur Yiğit’in hazırladığı Akadmeik danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Doğan’ın yaptığı “Yeni Bir Çevre Dostu Aktif Gıda Ambalajı Olarak Melas Bazlı Bakteriyel Selüloz Film Üretimi”, Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümünden Rumeysa Eroldan’ın hazırladığı ve Akademik Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Cemhan Doğan’ın yaptığı “Pancar Küspesi CmcSi / Agar / Okaliptus Bazlı Çevre Dostu Aktif Gıda Ambalajı Üretimi Ve Tavuk Filetosunda Bazı Gıda Patojenlerine Karşı Kullanım” projeleri kabul edildi. Projelerin sanayi danışmanlığını ise Aylin Özgür Göksu yapıyor.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Öğrencileri geleceğin bilim insanları ve sanayimizin birer lokomotifi yapmak için çalıştıklarının söyledi. Rektör Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerin her alanda kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri noktasında destek verdiklerini ve yanlarında olduklarını belirtti. Rektör Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü: “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin projelerinin kabul görmesi bizleri mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Bu başarıda emeği geçen öğrencilerimizi, danışman hocalarımızı ve sanayi danışmanlarını tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.