TSO'dan Yozgat'ta 5 yıldızlı hizmet kalitesi

TSO'dan Yozgat'ta 5 yıldızlı hizmet kalitesi

Akreditasyon Sistemi kapsamında Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası'na belgelendirme denetimi yapıldı.

A+A-

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geçirdiği denetim sonrasında 5 yıldızlı oda olarak hizmet vermeye devam ettiğini yeniden kanıtladı.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 5 yıldızlı oda hizmet anlayışının kurumsallaşmış hali olan akreditasyon denetimini başarıyla tamamladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından; Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumun sağlanması, hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi amacıyla oluşturulan Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında Türk Loydu denetçisi Engin Deniz tarafından Kalite ve Akreditasyon Belge Yenileme Denetiminde Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetim, meclis, politika temsil, mali yönetim, iş planlaması yönetimi, haberleşme ve yayınlar, temel yeterlilikler, insan kaynakları, bilgi – işlem, kalite yönetimi, üye ilişkileri ile iş geliştirme, eğitim ve dış ticaret gibi konu başlıklarında yaptığı uygulama ve çalışmaları incelendi.

Akreditasyon Sistemi kapsamında Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası'na belgelendirme denetimi yapıldı.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, Türk Loydu denetçisi Engin Deniz, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M.Hakan Bektaş, Akreditasyon Sorumlusu Meltem Avcı Yayla, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası çalışanlarının hazır bulunduğu açılış toplantısının ardından 2 gün süren denetimde Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis, Meslek Komiteleri, Diğer Organlar, Yönetim ve Oda çalışanlarının Uluslararası Akreditasyon standartlarına uygunluğu denetlendi.

Denetleme sonunda TOBB tarafından Kalite Yönetim Standartlarının yükseltilmesi için Bağımsız Denetleme Kurumuna yaptırılmış olan denetim, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası birimlerinin ilgili standartlara uygun olduğu başarısı ile sonuçlandı.

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, Yapılan denetleme sonucunda Avrupa standardında hizmet veren bir oda olduklarının tescil edildiğini söyledi.

TSO Başkanı Çelik, belgenin tekrar yenilenmesinin Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet kalitesinin tüm dünyadaki gelişmiş oda ve borsaların verdiği hizmet kalitesinde olduğunun ve bu hizmeti her geçen gün daha üst seviyelere taşıdığının en açık göstergesi olduğuna değindi. TSO Çelik, “Stratejik Planımızın en önemli unsuru olan Organize Sanayi Bölgelerimizde ki Yozgat’ın gelişimine katkıda bulunan, istihdam artışının 3 katına çıktığı, ilimize ekonomik anlamda değer sağlayan çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların TOBB tarafından koordinasyonu sağlanan akreditasyon sistemi ile de ne kadar olumlu çalışmalar yapıldığına bir kez daha resmiyet kazandırmış bulunmaktayız. Bundan dolayı şahsım, Yönetim Kurulum ve Meclis, Meslek Komitelerimiz ve oda çalışanlarımıza ayrıca tüm kıymetli üyelerimize şükranlarımı sunarım. Odamız akredite olmanın sorumluluğu ve bilinci ile kurumsallığını her zaman geliştirmeye devam edecektir” dedi. 

Yozgat Hakimiyet