TKDK proje için Yozgat'ı karış karış dolaşıyor

TKDK proje için Yozgat'ı karış karış dolaşıyor

TKDK ve Ovakent Belediyesi iş birliği ile IPARD II Programı 11’inci Başvuru Çağrı İlanı Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

A+A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Boğazlıyan’a bağlı Ovakent beldesinde IPARD II Programı On Birinci Başvuru Çağrı İlanı Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
TKDK ve Ovakent Belediyesi iş birliği ile IPARD II Programı 11’inci Başvuru Çağrı İlanı Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yatırımcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali destek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’ndan finanse edilecek. Kamu katkısı olarak da adlandırılan program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak finansman kullandırılacak.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD II Programı 11’inci Başvuru Çağrı İlanı hakkında sunum yaptı. TKDK İl Koordinatörü Türker, IPARD II 11. çağrı kapsamında “302-Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirinden başvuruların kabul edileceğini aktardı. Türker, Çağrı kapsamında bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, arıcılık ve arı ürünlerinin üretilmesi, işlenmesi ve paketlenmesi, zanaatkarlık ve katma değerli ürün işletmeleri, kırsal turizm ve rekreasyonel faaliyetler, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji tesisi yatırımlarının destekleneceğini kaydetti. Türker, detaylı ve teknik bil için üyelerin kurumlarında misafir etmekten memnuniyet duyacağın ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Türker, “Özelikle küçük ölçekli yatırımların ve çiftçilerimiz destekleneceği “İçerisinde Tıbbi aromatik bitki, süt bitkileri, fide-fidan ve mantar yetiştiriciliği, arıcılık, zanaatkarlık ve yerel ürün işletmeleri, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ve yenilenebilir enerji desteklemelerinin olduğu Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) başlığımızdan 11. Başvuru çağrı ilanına çıkmış bulunmaktayız. Yüzde 55 ile 65 arasında hibe desteği sağlanacak bu başvuruların yapım işi içerenleri için son teslim tarihi 11 Mart 2022, yapım işi içermeyenleri için son teslim tarihi 11 Şubat 2022’dir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız bu tarihlere kadar başvurularını hazırlayıp sunması gerekmektedir. Genç ve kadın girişimcilere sıralama açısından öncelik sağlanacak” dedi.

TKDK İl Koordinatörü Türker, Yozgat’ın kalkınması için çalışmalarının devam ettiğini, yatırım yapan, yeni istihdam oluşturan, Yozgat’a ve ülkemize katma değer sağlayan her girişimcinin yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.