TESKOMB Genel Başkanı Akgül müjdeyi verdi!

TESKOMB Genel Başkanı Akgül müjdeyi verdi!

Genel Başkan Abdulkadir Akgül, TESKOMB olarak esnafın 200 bin TL'lik plasman desteğini 275 bin TL'ye çıkarıldığı müjdesini canlı yayında açıkladı.

A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Cüneyt Özdemir'in moderatörlüğünde TV Net Canlı Yayınına katılarak, TESKOMB'un destek ve projeleriyle alakalı bilgiler verdi.

"Esnaf kazansın, Türkiye büyüsün" düsturuyla hareket eden TESKOMB gerek pandemi sürecinde gerekse afet bölgelerinde yaşanılan zor dönemlerde esnaf ve sanatkarımızın can dostu olarak farkını fark ettirdi.

Genel Başkan Abdulkadir Akgül, TESKOMB olarak esnafın 200 bin TL'lik plasman desteğini 275 bin TL'ye çıkarıldığı müjdesini canlı yayında açıkladı.

TESKOMB ile esnaf ve sanatkarın her zaman güvende ve güçlü olduğunu dile getiren Genel Başkan Akgül, son dönemlerde afetlerde mağdur olan esnafların da dayanağı oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına olan korona virüsün sosyal yaşam kadar ekonomiye de yansıdığı olumsuzluklarda esnafa sahip çıkan Genel Başkan Akgül, yaz döneminde yaşanan yangın ve sel afetlerinde zarar gören esnafı da kucakladı. Deprem bölgelerine de yardım elini uzatan Genel Başkan Akgül, esnafların finansman sıkıntısının giderilmesinde büyük destekler sağladı.

Darboğaz içerisindeki esnafın ayağa kalkmasında kaynak musluklarını açan Akgül, esnaflarla hemhal olmayı da sürdürüyor.

Esnaf ve sanatkâr ülkemizin temel direği, onun içinde en fazla destek verilmesi gereken bir kesimdir diyen Akgül, ‘TESKOMB olarak biz esnaf ve sanatkârımızın beklentilerini en üst seviyede yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’nin geldiği nokta ve esnaf sanatkarımızın durumu apaçık ortadadır” dedi.
Akgül, ‘TESKOMB olarak biz esnaf ve sanatkarımızın beklentilerini en üst seviyede yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 2000 yılında faiz oranları yüzde 45-60 civarındaydı. 5 bin lira esnaf başına kredi verirken bugün yüzde düşük faizlerle 275 bin TL’ye kadar kredi veriliyor. Ayrıca araç ve mülk alımlarında da 500 bin TL’ye kadar kredi veriliyor. İstikrarlı bir Türkiye’nin güçlü bir devletin ve güçlü bir liderin olmasından dolayı hala esnafımız TESKOMB üzerinden düşük faizlerle kredi kullanıyor. Biz, eski Türkiye’de bir günde yüzde 60 faizleri yaşayan esnaflar olarak bu dönemin kıymetini biliyoruz” diye konuştu.

TESKOMB’un büyük bir camia olduğunun altını çizen Akgül, en büyük özelliğinin biriktirmiş olduğu fonlarla Türkiye’de esnafın seçimlerde en azından sesi büyük ölçüde çıkmıyorsa devletin verdiği büyük kredi imkanlardan kaynaklandığını vurguladı.

Yozgat Hakimiyet