Tedbirlere uyalım, işyerleri kapanmasın!

Tedbirlere uyalım, işyerleri kapanmasın!

YozgatTicaret Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, turuncu bölgeden sarı bölgeye geçildiği için yasakların esnetildiği ilimizde kurallara uyulmasının önemine dikkat çekti.

A+A-

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, turuncu bölgeden sarı bölgeye geçildiği için yasakların esnetildiği ilimizde kurallara uyulmasının önemine dikkat çekti. Belirlenen saatlerde hizmet verilmesi, Bilim Kurulu kararlarına harfiyyen riayet edilmesini isteyen Çelik, riskin azaltılması, işyerlerinin bir daha kapanmaması için bunun zaruri olduğunu ifade etti.

TSO Başkanı Sinan Çelik, normalleşme kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekti. 1 yıldır işyerleri kapalı olan esnafın rahat nefes almasının, alınan tedbirlerin uygulanması ile mümkün olacağına değinen Çelik, şu açıklamaları yaptı:          

“Kademeli normalleşmeye geçtiğimiz şu süreçte ilimizdeki esnaflarımıza ve tüccarımıza büyük umut oldu. Yeni normalleşmede daha temkinli, tedbirli ve koronavirüs önlemleri alınarak işletmelerimizin daha uzun vadede hizmet verebilmesi için, insanların mağdur ve işsiz kalmaması için daha dikkatli olmalıyız. Belirlenen saatlerde hizmet verecek iş yerlerimizin Sağlık Bilim kurulunun aldığı kararlara azami dikkatle uyarak bu yayılımı en aza indirmeye çalışmalıyız. İşletmelerimizde ve toplu alanlarda temizlik, maske ve mesafe hususunda daha dikkatli olmalıyız. Mümkün olduğunca işyerlerimizin metrekarelerine uygun müşteri kabulüne, işyeri çalışanlarımızın pandemi kurallarına riayet etmeleri için gerekli uyarıların işyerlerimizce yapılmasını, işyeri girişlerimize el dezenfektanlarının mutlak suretle konulması tekrar orta riskli seviyeden çok yüksek riskli duruma ilimizin gelmemesi için ve işyerlerimizin kalıcı olarak açık kalabilmesi, ekonomik sıkıntıların giderilebilmesi için alınan tedbirlere uyulması çok büyük önem arz etmektedir. Şehir dışından gelen misafirlerimizi yine tedbirler kapsamında temizlik, maske, mesafe kurallarına göre en az seviyede tutacak şekilde mümkün ve cenaze, nikah törenleri gibi toplu alanlarda bulunmaktan kaçınmalıyız. Kademeli normalleşmenin umut olduğu bu süreçte tedbirlere uyalım işyerlerimizi açık tutalım.”