TED Koleji Yozgat'ta eğitim hizmeti verecek

TED Koleji Yozgat'ta eğitim hizmeti verecek

Türkiye’de eğitim alanında bir marka haline gelen Türk Eğitim Derneği  (TED) Yozgat’ta eğitim üzerine faaliyetini sürdüren AYÇ Okulları’na danışmanlık ve akreditasyon hizmeti verecek.

A+A-

Türkiye’de eğitim alanında bir marka haline gelen Türk Eğitim Derneği  (TED) Yozgat’ta eğitim üzerine faaliyetini sürdüren AYÇ Okulları’na danışmanlık ve akreditasyon hizmeti verecek.

Yozgat AYÇ Okulları ile TED’in danışmanlık ve akreditasyon hizmetleri tanıtımına katılan Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Çamlık Otelde basın toplantısı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yozgat AYÇ Okulları Müdürü Ahmet Fahri Yaşar, katılımlarından dolayı TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’na teşekkür ederek,  Türk Eğitim Derneği ile kurumsal eğitim danışmanlığı olan Yozgat AYÇ Okulları’nda eğitim öğretim hizmeti gören öğrencilerin bugün ki ve gelecekteki ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasına yönelik olduğunu söyledi.

Yaşar, “Eğitimde amacımız gençlerimizi bilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek onları en iyi şekilde hayata hazırlamaktır. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatanda yoksulluğa düşüren eğitimdir öyle ise ülkemizin geleceği gençlerimizin elindedir ulusal varlığımızın olduğu bir şekle devam ettirecek nesiller okullarda öğretmenlerin ellerinde geçirecektir. Amacımız gençlerimizin bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde yetiştirmek onları kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğunda katkıda bulunacak bir birey olmalarını sağlamak bununla birlikte ilgilerini yetenekleri konusunda meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Bu doğrultuda Türkiye Eğitim Derneği ile birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Bugün hedeflerimizin temel taşlarını attığımız önemli bir gündür hem ülkemiz hem de şehrimiz adına büyük bir hizmet ve miras bırakacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz” diye konuştu.

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’da yaptığı konuşmada TED’in Türkiye’de 40 okulunun bulunduğunu bu yıl Erzurum ve Çorlu’da birer okul daha açacaklarını ifade etti.

Pehlivanoğlu, “Bu gün Yozgat’ta, lansmanını yaptığımız danışmanlık ve akreditasyon hizmetlerimiz var. Eğitimde fark yaratmak için kurduğumuz bir üniversitemiz var. Bir diğer faaliyetimiz de imkanı olmayan çocuklara burslar vermektir. Bu gün TED Genel Merkezi olarak okullarımız dışında, okulların kendi bursları dışında, 3 bin çocuğumuza nitelikli burs veriyoruz. Bu evlatlarımızın bir kısmını ilkokuldan alıp üniversite sonuna kadar okutuyoruz. Cep harçlığı dahil. Bir kısmı da devlette okumaya devam ediyor ve 9. sınıftan alıyoruz. Genel Merkez olarak yıllık yaklaşık 13 milyon lira imkanı olmayan kardeşlerimize burslar sağlıyoruz.” dedi.

YOZGATLI BİR ÖĞRENCİMİZ TED BURS SINAVINI 30 BİN ÖĞRENCİYİ GERİDE BIRAKARAK KAZANDI

“Geçen sene Türk Eğitim Derneğinin burs sınavını Yozgat’ın bir köyündeki 30 bin çocuğu geride bırakıp bir kız çocuğumuz kazanmıştı” diyen Pehlivanoğlu, “Bu öğrencimiz şuanda Karabük okulumuzda yatılı olarak okumaktadır köyümüzde ki evlerin bir köşesinde hâkim Meryem yazmaktadır emin olun bu kızımın hâkim olacaktır ve bu ülkeye adalet dağıtacaktır. Pandemi sürecinde evladımız bilgisayar olmadığını çekinerek söylediği için babası 3 koyunun satmıştı ve maalesef kargoda kırılmıştı ama bizim arkadaşlarımız bilgisayar ihtiyacını karşıladı. Bizler Türkiye Cumhuriyeti için gelecek sevdasıyla burslar veriyoruz. Allah izin verirse güzel Yozgat’ımızda da bu evlatlarımızı Türk Eğitimi Derneğinin nitelikli bursları ile bir araya getiririz. Bize verilmiş olan Üçüncü sorumluluk ise eğitime yön vermektir bu güzel vatanda en büyük sosyal adaletsizlik eğitimdedir. Annesinin babasının parası olmayanla olan arasında ki en büyük uçurum eğitimdedir. Öğretmenlik kutsal bir meslektir öğretmenliğe devletimizin en büyük imkanları vermesi lazım ama öğretmenlik görevini yerine getirmeyen arkadaşlarımızın da başka bir alanda devlet memurluğa kaydırılması gerekir çünkü emanet ettiğimiz çocuklar milletin evlatlarıdır imkanı olmayan ailelerin evlatlarıdır.”diye konuştu.

Toplantı sonrası Yozgat AYÇ Okulları Müdürü Ahmet Fahri Yaşar, Pehlivanoğlu’na teşekkür ederek, Yozgat Saat Kulesi tablosu hediye etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.