TDV ve WEFA Yozgat'ta gönülleri fethetti

TDV ve WEFA Yozgat'ta gönülleri fethetti

Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi ile Wefa Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğinde Yozgat’ta belirlenen 200 ihtiyaç sahibi aileye et dağıtımı yapıldı.

A+A-

Yozgat İl Müftüsü Gülden, Wefa Yardım derneğinin Avrupa kaynaklı bir yardım derneği olduğunu söyledi.

Avrupa’daki hayırseverlerin katkılarını Türkiye sınırları içerisinde Müslüman kardeşlerimize yardım ulaştırmak üzere kurulmuş bir derke olduğunu dile getiren Gülden, ‘’Avrupa’daki hayırseverlerimizin yapmış oldukları kurban bağışlarında İlimizde 200 aileye et dağımı yapılacak. İlimizde görevli din görevlilerimiz sahada görev yapan arkadaşlarımızdan gelen bilgiler çerçevesinde gerçek manada mağdur olan, dokunulması gereken kitle diyebileceğimiz insanlardan oluşan ihtiyaç sahiplerine bugün bu anlamda bir katkı sunulacak. Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi olarak gerek ramazan ayında, gerekse sait zaman dilimlerinde öteden beri belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyoruz. Bu zaman zaman Valilik kanalıyla Sosyal yardımlaşma vakfımızda beraber koordineli yürüyor. Belediyemiz elimizdeki diğer yardım anlamında destek sunan birimlerle beraber yürütülen faaliyetler oluyor. Burada mesele bu yardımların doğru yere doğru zamanda ulaştırılması meselesi. Bugün inşallah hep beraber böyle bir hizmete aracılık edeceğiz’’ dedi.

1-129.jpg


Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye Yönetim Kurulu Aydın Aslan ise Wefa Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonunun merkezinin Almanya’da olduğunu belirtti.

2-254.jpg

Dünyanın farklı coğrafyaların da insanlara yardım etmek için mazlum coğrafyalara gittiklerini ifade eden Aslan, ‘’Türkiye’de de adak, akika, şükür kurban dağıtımı için üç tane ilimizi seçtik. Dün Kırşehir’deydim bugün Yozgat dayım yarın inşallah nasipse Kırıkkale’de bulunacağım. İhtiyaç sahibi ailelerimize etimizi teslim ediyoruz. Daha önce de 2020 yılında Yozgat’ta bir kış kampanyası düzenledik. Buda yaklaşık 400 çocuğumuza mont, bot, atkı, bere, eldiven dağıtımda bulunduk. Elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Gurbetçilerimizde desteğiyle bize yardımlar da bulunuyor. Bugün Yozgat’tayız Diyanet Vakfımızda zaten uzun süredir onu etkinliklerimizi beraber yapıyoruz’’ diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.