TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı Açık: Türkiye, gönül coğrafyasındaki herkese yardım eli uzatmaktadır

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı Açık: Türkiye, gönül coğrafyasındaki herkese yardım eli uzatmaktadır

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, okulda eğitim gören Uluslararası İmam Hatip Lisesi programı (UİHL) öğrencilerine yönelik ‘’ Kasım ayı Ara Tatil Kamp programına’’ katıldı.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, okulda eğitim gören Uluslararası İmam Hatip Lisesi programı (UİHL) öğrencilerine yönelik ‘’ Kasım ayı Ara Tatil Kamp programına’’ katıldı.

 Öğrencilerle birlikte önce yatsı namazını kılan Açık, namazının ardından okulun konferans salonunda bir konuşma gerçekleştirdi.

2-010.jpeg

Program Gine asıllı öğrenci Abdoul Gadrı Diallo’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yaptığı konuşmada Türkiye Diyanet Vakfı’nın eğitime verdiği önemi dile getiren İhsan Açık, “Türkiye , gönül coğrafyasındaki herkese yardım eli uzatmaktadır. Vakfımızın yürüttüğü faaliyetler arasında öncelikli olan eğitim faaliyetleridir. TDV , dünyanın bir çok ülkesinden gelen binlerce öğrenciye Uluslararası İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Öğrenci Programı ve Uluslararası İlahiyat programı gibi projelerle eğitim imkanı sunmuş ve sunmaya devam etmektedir. Hamd olsun uluslararası öğrencilerin Türkiye’de eğitim görme isteği her yıl artarak devam ediyor ve bu durum bizleri memnun ediyor” dedi.

3-007.jpeg

“Uluslararası Eğitim Programları İle Milletler Arasında Gönül Köprüleri Kuruyoruz”

Müslüman coğrafyalardan gelen gençlerin güvenilir bir ortamda eğitim aldığını belirten Açık, “Bu ve bunun gibi eğitim yuvalarında yalnızca eğitim değil, öğrencilerin  inanç, bilim ve sanat dünyalarını inşa etmelerine aracılık ediyoruz. Uluslararası İHL programlarında, 6 İl’de 9 farklı okulda 80 farklı ülkeden mevcut 1115 öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah İHL’de de 56 Ülkeden toplam 137 öğrencimiz eğitim görüyor. TDV olarak, uluslararası eğitim programları ile milletler arasında gönül köprüleri kuruyoruz. İnşallah bu eğitim yuvalarının sayılarını artırmak ve gönül köprüleri çoğaltmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

6-002.jpeg

“İnsanın En İyi Yatırımı Kendine Yaptığı Yatırımdır”

Müslüman gençlerin büyük bir ideale sahip olması gerektiğini ifade eden Açık, “Sizler çok büyük bir iyilik hareketi içerisinde yer alıyorsunuz. Burada aldığınız eğitim ile Müslüman coğrafyalara giderek ülkelerinizde burada aldığınız eğitimi aktaracaksınız ve iyiliği oralarda yayacaksınız. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ şiarıyla hareket etmelisiniz. Sizler bugün insanlığa faydalı bireyler olmak için buralardasınız. İnsanın en iyi yatırımı kendine yaptığı yatırımdır, bu eğitim yuvası sizin kendinize yatırım yapmanız için en iyi fırsat bundan en iyi şekilde istifade edin” dedi.

Program sonunda öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.