TDV Genel Müdürü İzani Turan: Bugüne kadar her an buralarda olmaya gayret ettik

TDV Genel Müdürü İzani Turan: Bugüne kadar her an buralarda olmaya gayret ettik

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından bölgedeki yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından bölgedeki yardım faaliyetlerini sürdürüyor. İl Müftüsü Abdurrahman Kotan ile birlikte Karacasu Konteyner Kent’te bulunan 4-6 yaş arası Kur'an kursunu ziyaret eden Turan, çocuklara oyuncak dağıtarak yüzlerini güldürdü. Turan, depremin yıl dönümü dolayısıyla bölgede olduklarını ve acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

tdv-3256-1-scaled.jpg

Turan, yaptığı açıklamada, "Hepimiz bu acıdan nasibimizi aldık, ama ateş düştüğü yeri yaktı. Çok acılı ailelerimiz var. Cenab-ı Hak onlara sabırlar versin. Ölenlere rahmet eylesin. Şu anda elbette ki acıları dindirmek, kaybettiklerimizi geri getirmek mümkün değil ama daha sağlam, daha düzenli yaşayabileceğimiz bir dünyaya oluşturmak mümkün" dedi.

tdv-3294-1-scaled.jpg

Türkiye'nin depremlerin ardından bir "yas evi"ne döndüğünü ifade eden Turan, "Allah’a şükürler olsun ki asrın afetinde asrın dayanışmasını sergileyen bu millet devletiyle beraber inşallah bunu başaracaktır diye temenni ediyoruz. Depremin birinci gününden bugüne kadar her an buralarda olmaya gayret ettik. En son 'artık size ihtiyacımız yok, biz bize yeteriz' denilene kadar da buralarda olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

TDV Genel Müdürü, Ramazan ayında da bölgedeki yoğun programlarını sürdüreceklerini belirterek, "Çocukları depremin yıl dönümünde mutlu etmek istediklerini ifade eden Turan, “Öğrencilerimizin hem Miraç kandillerini tebrik etmek hem de onlara acıyı hatırlatmadan acıyı unutturacak küçük küçük hediyelerimiz oldu. Onları takdim ettik. Burada dostlarımızla kardeşlerimizle hasbihal yaptık” dedi.

tdv-3268-1-scaled.jpg

Türkiye Diyanet Vakfı, depremzedelerle dayanışma içinde olmaya devam ederek, acıların hafifletilmesi ve toplumun daha güvenli bir şekilde ayakta kalması için çaba sarf etmeye devam ediyor.

İlgili Haberler