Taner Demirer, Yozgat'ta vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi

Taner Demirer, Yozgat'ta vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Sorgun İlçesi Eymir Beldesi ve Aydıncık İlçesini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve isteklerini yerinde dinledi.

A+A-

Yİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Sorgun İlçesi Eymir Beldesi ve Aydıncık İlçesini ziyaret ederek vatandaşların sorun ve isteklerini yerinde dinledi.

Her hafta Yozgat, ilçe ve beldelerinde ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, Eymir Beldesi ve Aydıncık İlçesinde vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. İlçe Teşkilatı ziyaretinin ardından esnaf ziyaretlerinde bulunan Demirer, vatandaşlarla da bir araya geldi.

taner-demirer3.jpg

Demirer, “Bütün ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın samimi ilgisiyle karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerine çözüm arıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, illerimizi karış karış gezerek vatandaşlarımızın dertlerini sıkıntılarını dinliyor. Bizlerde memleketimizin dört bir tarafını ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ediyoruz. Şuan 20 yıllık AKP iktidarının ülkemizi getirdiği durum ortada. Her şey ateş pahası olmuş durumda. İnsanımız, markete, pazara alışverişe gitmeye korkar hale gelmiş. Bugün aldığımız bir gıdanın fiyatını birkaç gün sonra gittiğinizde artmış olduğunu görüyoruz.”dedi.

KIŞ GELİYOR ZAMLARDA PEŞ PEŞE GELİYOR

Kış mevsiminin yaklaştığını ve zamlarında peş peşe geldiğini söyleyen Demirer, “Dün gece LPG’ye 71 kuruş zam yapıldı. Daha önceki gün yine doğalgaza yüzde 15 zam, akaryakıt ürünlerine de zam yapıldı. İğneden ipliğe zam yağmurları devam ediyor. Halkımız zaten ekonomik açıdan zor durumda; işçi, çiftçi, memur, esnaf, asgari ücretli ve emeklilerimiz ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Bütün ziyaretlerimizde vatandaşlarımız hayat pahalılığından işsizlikten bahsediyor. Çiftçimiz, besicimiz girdi maliyetlerinden şikayetçi. Şuan bölgemizde çiftimiz tarlasının ekimine başlayacak ama hala gübresini alamadı. Kuraklık destek ödemesi verilmediği için çiftçimiz bu yıl tarlasını gübresiz ekmek zorunda kalacak ve kaliteli ürün elde edemeyecek. Bu hükümet, tarımı ve hayvancılığı bitirdi. Esnaf bitti. Emekli ve asgari ücretli geçinemez oldu. Yandaş medyaya bakarsanız Türkiye uçuyor. Ama gerçek öyle değil. Gelsinler Yozgat’ımıza, Yerköy’e, Sorgun’a, Sarıkaya, Akdağmadeni, Şefaatli, Boğazlıyan’a, Çekerek’e Aydıncık ve Eymir beldemizde vatandaşlarımızı dinlesinler. Dinlesinler ki vatandaşlarımızın ne kadar sıkıntıda oldukları gerçeğiyle yüzleşsinler. Elbette bu böyle gitmez ve gitmeyecek. İlk seçimde İYİ Parti iktidarıyla Yozgat’ımız ve ülkemizde güven yeniden tesis edilecek. Ülkemize huzur gelecek. Yozgat’ımızda tarım ve hayvancılık gelişecek. Çiftçimiz emeğinin karşılığını alacak. Esnafımız rahat bir nefes alacak. ”diye konuştu.

Vatandaşlarda ziyaretlerinden dolayı Prof. Dr. Demirer’e teşekkür ederek, “Biran önce sizleri mecliste görmek istiyoruz. Meral Hanıma güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

İlgili Haberler