Sürmeligaz'dan Yozgat'a çağrı! Sakın yaptırmayın

Sürmeligaz'dan Yozgat'a çağrı! Sakın yaptırmayın

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, vatandaşları doğalgaz iç tesisat dönüşüm işlemleri konusunda yetkisiz firmalara karşı uyardı.

A+A-

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, vatandaşları doğalgaz iç tesisat dönüşüm işlemleri konusunda yetkisiz firmalara karşı uyardı.

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan, bölgenin doğalgaz dağıtımını gerçekleştirdiklerine değinerek, Yozgat’ta bulunan sertifikalı firmalarda çalışan mühendis ve tesisatçı kadrolarındaki yetkili personellere kimlik kartı dağıtımının yapıldığını hatırlattı.
Salman, doğalgaz tesisatlarının yetkisiz kişi ve firmaların yapımına ve müdahale etmesine izin verilmemesi gerektiğini dile getirdi.
Sürmeligaz olarak birinci önceliklerinin vatandaşların doğal gazı güvenli bir şekilde kullanmasını temin etmek olduğunu vurgulayan Salman, “Bunun için sahada denetimler yapılmakta ve yetkilendirilmiş tesisatçı firmalarımız da sık sık kontrol edilmektedir. Yetkilendirilmiş firmalarımızda çalışan mühendis ve tesisatçı ustalar yaptıkları işlere göre ayrıca yetki almaları zorunluluktur. Bünyesindeki personellerden birisinin herhangi bir yetki belgesinin geçersiz olması firmanın da iş yapabilmesini durdurmaktadır. Bölgemizdeki tüm yetkili personele dağıttığımız kimlik kartları ile artık abonelerimiz evlerine gelip, tesisat yapan ustaların yetkili olup olmadıklarını görebi lecek, sorgulayabileceklerdir. Merdivenaltı tesisatçılara (suculara) yaptırılan tesisatlar ve tadilatlar kabul edilme mekte, bu tesisatların gazı açılmamaktadır” diye konuştu.

Salman, tesisatın ev veya işyerinde yet kili tesisatçı tarafından yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yozgat Hakimiyet 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.