Süper lige 10 futbolcu kazandırdılar! Yozgat’ı ilçe ilçe tarayacaklar

Süper lige 10 futbolcu kazandırdılar! Yozgat’ı ilçe ilçe tarayacaklar

Yozgat ve 13 ilçede yetenek taraması yapacak olan Yozgat Belediyesi Bozokspor, Yozgat’ın genç yeteneklerini keşfederek Türk futboluna kazandırmaya hazırlanıyor.

A+A-

Yozgat ve 13 ilçede yetenek taraması yapacak olan Yozgat Belediyesi Bozokspor, Yozgat’ın genç yeteneklerini keşfederek Türk futboluna kazandırmaya hazırlanıyor.

10 yılda 10 futbolcuyu Türk futboluna kazandırdıklarını söyleyen Yozgat Belediyesi Bozokspor Teknik Sorumlusu Özkan Bayram, “Kulübümüz bir amatör takımı ama sadece amatör bir takımımız yok. Biz bütün yaş gruplarına sahip bir altyapı takımıyız.” dedi.

KADEMELİ NORMALLEŞMEYLE BİRLİKTE ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

8 yaştan 18 yaşa kadar 5 farklı grubun olduğu söyleyen Bayram, “Kaleci antrenörü dahil 6 tane antrenörümüz var. Yaklaşık 120 tane çocuğumuz bizim kulübümüzün bünyesinde. Bu çocuklarımızı biz yaklaşık 3000 çocuk içerisinden seçtik ve aşağı yukarı 10 yıldır da faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Kademeli normalleşme sürecinin ardından tekrar çalışmalara başladıklarını ifade eden  Bayram, “Pandemi döneminde tabii ister istemez ara verdik ama pandeminin etkisinin azalmaya başladığı zamanlarda da böyle işte çocuklarımızı toplayarak hem spordan uzak kalmadan hem de sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek antrenmanlarımıza başladık. Temel hedefimiz Yozgat’taki yetenekli çocukları keşfederek kulübümüzün bünyesine katmak; onların da eğer imkanları, yetenekleri yeterliyse üst liglere taşımak” diye konuştu.

YOZGAT’I TARAYACAKLAR

Yozgat ve 13 ilçesinde genç yetenekleri arayacaklarını söyleyen Özkan Bayram, “Bu 10 yıllık süreçte yaklaşık 10 tane çocuğumuzu Süper Lig takımlarının altyapılarına gönderdik. Şu anda da oraları hedefleyen, oralara gidebilecek 7-8 tane daha çocuğumuz var. İnşallah bu yeni süreçte, kulübümüz Yozgat Belediyesi Bozokspor olduktan sonra bütün Yozgat’ı kucaklayacağız ilçeler dahil. Yetenekli çocuklarımızı inşallah güzel yerlere taşıyacağız.” dedi.

HEDEF PROFESYONEL LİGLER

Önümüzdeki yıllarda Yozgat Belediyesi Bozokspor’u profseyonel liglere taşımak gibi bir hedeflerinin olduğunun altını çizen Bayram, “A takımımızın da temel hedefi artık üst ligler” Bozokspor’u da inşallah önümüzdeki yıl BAL’da daha sonra da profesyonel liglerde göreceğiz. Buradan çocukları yetiştirip üst liglerde oynatmak istiyoruz” dedi.

Yozgat Belediyesi Bozokspor Teknik Sorumlusu Özkan Bayram ayrıca, Yozgat Belediyesi Bozokspor’a maddi ve manevi destek olan Belediye Başkanı Celal Köse’ye de teşekkür etti.