Spor Vadisi, Yozgat Belediyesi'ne devredildi

Spor Vadisi, Yozgat Belediyesi'ne devredildi

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, döneminde 2013 yılında yapımına başlanılan ancak yeterli derecede ödenek sağlanamaması nedeni ile birçok etabı tamamlanamayan Spor Vadisi, İl Özel İdaresi tarafından mevcut haliyle Yozgat Belediyesine devredildi.

A+A-

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, döneminde 2013 yılında yapımına başlanılan ancak yeterli derecede ödenek sağlanamaması nedeni ile birçok etabı tamamlanamayan Spor Vadisi, İl Özel İdaresi tarafından mevcut haliyle Yozgat Belediyesine devredildi.

Yozgat’ın sosyal ve sportif alan ihtiyacına cevap verebilecek kapasiteye sahip, insanların en fazla ilgi gösterdiği Spor Vadisi, 3 etaptan oluşuyor. Ödenek yetersizliği nedeniyle yeteri kadar kaynak sağlanamamasından dolayı projenin 2. ve 3’üncü etaplarında pek çok eksiklikleri bulunuyordu.

vadi-672x448.jpg

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı açıklamada; Spor Vadisi’nin belediyeye devredilmesi ile birlikte Spor Vadisi’nin eksikliklerin tamamlanması için çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi.

Başkan Köse, “Belediyemize fazla bir maliyet getirmeden ilgili bakanlıklarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destek ve katkıları ile inşallah Spor Vadisi’nin projede yer alan eksikliklerini tamamlayarak Yozgatlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Bey başta olmak üzere, Anayasa Komisyonu Başkanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’in de destekleri ile inanıyorum kısa sürede Spor Vadisi’nin eksikliklerini tamamlayacağız.” dedi.

vadi1-672x448.jpg

 

SPOR VADİSİ İÇİN İLGİLİ BAKANLIKLARIMIZDAN 18 MİLYON TL KAYNAK AKTARIMI SAĞLADIK

Spor Vadisi Projesinin eksikliklerinin tamamlanması için ilgili bakanlıklarla yaptıkları görüşmeler çerçevesinde 18 Milyon Lira kaynak aktarımı sağladıklarını vurgulayan Başkan Köse, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hazırladığımız projeye 8 Milyon Lira bir kaynak sağladık. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza sunduğumuz projemizin 3 Milyon TL’si hibe olmak üzere 10 Milyon Lira’lık bir kaynak sağladık. Bu ödeneklerle inşallah Spor Vadisi Projesinde olması gereken kısımları kısa sürede tamamlayarak hemşerilerimizin istifadesine sunacağız. Buraya Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşme neticesinde Dağ Kızağı başta olmak üzere Gençlik Kampı’da kurulacak. Tabi diğer eksikliklerinin yanı sıra 3.üncü etap kısmını da belediye olarak biz tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Kısacası Yozgat’ımızın kimliğine ve sosyal yaşamına önemli katkılar sağlayacak olan Spor Vadisi’ni şehrimizin ve bölgemizin en fazla tercih edilen bir yaşam alanı haline getireceğiz. Ben bu vesile ile projemize destek olan katkı sunan başta devlet büyüklerimiz olmak üzere, emeği geçenlere bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.