Sosyal medya onu konuşuyor! Yozgatlı çıktı..

Sosyal medya onu konuşuyor! Yozgatlı çıktı..

Yozgat’ta uzun yıllardır müzikle uğraşan İlkay Selçuk, ünlü sinema sanatçısı Yeliz Yeşilmen ile çektiği klip ile adını duyurmayı başardı.

A+A-

Yozgat’ta uzun yıllardır müzikle uğraşan İlkay Selçuk, ünlü sinema sanatçısı Yeliz Yeşilmen ile çektiği klip ile adını duyurmayı başardı.

Hip Hop şarkıcısı İlkay Selçuk ‘Yorgunum’ isimli şarkısı ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yıllardır müzikle uğraşan genç sanatçı İlkay Selçuk Yozgat’tan Türkiye’ye uzanan basamakları başarıyla tırmandı. Selçuk, çıkardığı ‘yorgunum’ şarkısıyla sosyal medya da en fazla dikkat çeken isim oldu. Yeliz Yeşilmen’in davetiyle yaptığı projede adından bahsettiren İlkay Selçuk, hayallerinin peşinden koşmanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Kurucusu olduğu Hot Wave Music Company ile müzik kariyerini sürdüren İlkay Selçuk, bir hafta içerisinde 150 bin kişiye ulaştı.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, İlkay Selçuk, “Yeliz Yeşilmen’in teklifi üzerine ”Yorgunum” parçasıyla 10 Ağustos itibari ile tüm dijital platformlarda yer aldık. Keyifli, kaliteli, eğlenceli bir projeye imza attık. Bu esnada Yozgat dışında sesimizi Türkiye’ye de duyurduk. Bozkır’dan ses vermeye başladık. Bir Yozgatlı olarak adımızı Türkiye’ye duyurmak, hayallerinin peşinden koşmak gerçekten gurur verici” diye konuştu.

1991 İsviçre doğumlu İlkay Selçuk, 2004 yılında rap müzik ile tanıştığını belirterek, 16 yıldır kendini geliştirdiğini ve buna devam edeceğini söyledi.

Rap müzik piyasasında önemli olacağı konusunda iddialı konuşan İlkay Selçuk “Her şarkımda son şarkımı yapar gibiyim” ifadelerini kullandı.

İlkay Selçuk kimdir?

İlkay Selçuk, Türk Rap sanatçısı ve söz yazarıdır. 13 Nisan İsviçre Basel'de Doğdu. Babasının İşi Nedeniyle 8 yaşında Türkiye'ye Döndü. Ortaokulu ve Liseyi Yozgat'ın Sorgun ilçesinde okudu.

Çocukluk hayali olan rap müziğe ilgi duymaya başlayan İlkay Selçuk 2004 yılında müzik işlerine başlayarak 16-17 yıl kendini geliştirdi ve 2020 yılında "No Rules" şarkısıyla tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Üretime devam eden İlkay Selçuk, yeni projeler için stüdyoda aktif bir şekilde çalışmaktadır. Hot Wave MusicCompany’in Kurucusu ve Sanatçısıdır. Kariyerine Hot Wave Music Company’de Devam Etmektedir.