Sorgun yetkiyi aldı! Protokol imzalandı

Sorgun yetkiyi aldı! Protokol imzalandı

Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğü tarafından verilen K tipi yetki belgelerinin, Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan protokol neticesinde artık Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabilecek.

A+A-

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, daha önce Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğü tarafından verilen K tipi yetki belgelerinin, Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan protokol neticesinde artık Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabileceğini söyledi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında kendi esas iştigal konusuyla ilgili taşımalarını kendi araçları ile gerçekleştiren firmaların faaliyetlerinin Yetki Belgesi ile yapılması hüküm altına alınmıştır.
Buna göre: “Kendi firmalarına ait araçları bulunan ve firmalara ait her türlü eşya ve yükü bu araçlar ile sevk eden tüm firmaların faaliyet alanına ve araç tonajlarına bakılmaksızın K2, ticari amaçla taşımacılık faaliyetlerinde bulunan firmaların K1 ve ev/büro eşyası taşımacılığı ile iştigal eden firmaların K3 Yetki Belgesi alması zorunludur.”

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaptığımız girişimler sonucu, şimdiye kadar Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bu belgeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kanalı ve Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan protokol sonucu “K” türü yetki belgelerini düzenleme yetkisini almış olup, firmalarımıza bu hizmeti getirmiş bulunmaktayız. Üyelerimize ve ilçemiz esnaflarına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yeniufuk