Sorgun Gençlik Derneği gönülleri Kazankaya Kanyonu'nu temizledi

Sorgun Gençlik Derneği gönülleri Kazankaya Kanyonu'nu temizledi

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gönülleri çevrenin korunmasına farkındalık oluşturmak adına Kanyounu'nda temizlik yaptı. ‘Çöpünü sokağa atma, çöp kovasına at’ sloganıyla çevre temizliği yapan gençler, vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gönülleri çevrenin korunmasına farkındalık oluşturmak adına temizlik yaptı. ‘Çöpünü sokağa atma, çöp kovasına at’ sloganıyla çevre temizliği yapan gençler, vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

SORGED üyeleri, Kazankaya Kanyonu’nda çevre temizliğini yaptı. Dernek Başkanı Halil Uğuz, amaçlarının insanların çevreye duyarlı olması, çevrenin korunması ve çevre temizliği konusunda farkındalık sağlamak olduğunu söyledi.

2-054.jpg

Dernek Başkanı Uğuz, “Temiz Çevre geleceğimiz, nefesimiz, refahımız ve sağlığımız için gerekli. Bunun farkında olmak ve korumak bireyler olarak bizim elimizde. Doğru kullanılmayan her şey zamanla bozulmaya, kirlenmeye, eskimeye ve yavaş yavaş yok olmaya mahkumdur. Gelecek nesillere yeşil, sağlıklı, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için kolları bugünden sıvamak gerekiyor. Daha temiz bir dünya için lütfen çöpleri çöp kutusuna atın” dedi.

Yozgat Hakimiyet