Sorgun Belediyespor'un rakibi Solhanspor

Sorgun Belediyespor'un rakibi Solhanspor

Yozgat’ı Axa Sigorta Erkekler Ligi’nde iki sezondur başarılı bir şekilde temsil eden Sorgun Belediyespor, sezonu Kupa Voley maçları ile açacak.

A+A-

Yozgat’ı Axa Sigorta Erkekler Ligi’nde iki sezondur başarılı bir şekilde temsil eden Sorgun Belediyespor, sezonu Kupa Voley maçları ile açacak. Kupada A Grubu’nda Solhan Belediyespor ile karşılaşacak olan ekibimiz, grubunda ilk iki sırada yer alması halinde çeyrek finale çıkacak.

Axa Sigorta Kupa Voley'de kadınlar ve erkeklerde grup maçlarının fikstürü belli oldu. Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, hem kadınlarda hem de erkeklerde 14 takımın katılacağı gruplarda ligde ilk iki sırayı alan takımlar yer almayacak.

Erkeklerde A Grubu Galatasaray, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Sorhanspor, Cizre Belediyespor, B Grubu Arkasspor, Altekma, Sorgun Belediyespor, Yeni Kızıltepespor, C Grubu ise Halkbank, Spor Toto, Tokat Belediye Plevne ve Afyon Belediye Yüntaş'tan oluştu. Grup maçları kadınlarda 28-30 Eylül, erkeklerde ise 1-2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Mücadeleler sonucunda gruplarında ilk iki sırada yer alan toplam 6 takım çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finale doğrudan katılacak ilk 2 takım seri başı olacak. Gruplardan çeyrek finale çıkan ekipler ise kura ile eşleşecek. Tek maç üzerinden yapılan maçlar sonunda galip gelen 4 takım Dörtlü Finale adını yazdıracak.Maçlar lig sıralamasında üst sırada bulunan takımın sahasında oynanacak.